ورزش دانش آموزی سید نصرالله سجادی فدراسیون ورزش دانش آموزی وزیر ورزش و جوانان گفت: قهرمانان ورزشی کشورهای دیگر در

1401\05\31 14:28:15


آموزش جغرافیا به کمک ورزش در مدارس چین. افزایش غیرت ملی با ورزش دانش آموزی

وزیر ورزش و جوانان گفت: قهرمانان ورزشی کشورهای دیگر در هنگام توزیع مدال‌ها، با صدای بلند سرود کشور خود را می‌خوانند و عرق ملی در چهره آنها دیده می‌شود؛ اینها نتیجه ورزش تعلیم و تربیتی است.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در سی و ششمین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور با بیان اینکه توجه به استعدادهای ورزشی، ورزش ملی را تقویت می‌کند؛ گفت: همواره در دروس و صحبت‌های خود یک جمله از مولای متقیان را مطرح می‌کنم که حضرت امیر می‌فرماید فرزندان خود را برای فردا تربیت کنید.

واقعاً آنچه که امروز به آن نیاز داریم دنیایی پر از تکنولوژی هاست. سجادی با تاکید بر اینکه امروز در دنیا پایه و اساس ورزش کشورها ورزش تعلیم و تربیتی است؛ بازی‌های ورزشی اتفاقات ورزشی و ورزش‌های همگانی می‌توانند مکمل تعلیم و تربیت باشند. برای دانش آموزی که جامعه پذیر نبوده و منزوی است یا برای دانش آموزی که از تنهایی می ترسد و مدام باید در جمع باشد؛ مسابقات ورزشی آموزنده وجود دارد.

اردوهای دانش آموزشی ورزشی یا اردوهای پیشاهنگی که در گذشته وجود داشت؛ سراسر آموزنده است. وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: ورزش جهان ثابت کرده است که زیربنای سه ورزش همگانی، ورزش قهرمانی و ورزش حرفه‌ای، ورزش تعلیم و تربیت است. سجادی با اشاره به مسابقات جهانی ورزشی گفت: قهرمانان ورزشی کشورهای دیگر در هنگام توزیع مدال‌ها، با صدای بلند سرود کشور خود را می‌خوانند و عرق ملی در چهره آنها دیده می‌شود؛ اینها نتیجه ورزش تعلیم و تربیتی است.

وی خطاب به مدیران کل آموزش و پرورش گفت: از همه شما می‌خواهم لطفاً به ورزش در مدارس توجه و زنگ مدارس دیده شود. باید از هر زمانی برای فعالیت بدنی در مدارس استفاده شود. دانش آموزان چینی را از نزدیک دیدم که خیلی از آموزش‌های درسی خود مثل درس جغرافیا و ریاضی را با انجام فعالیت‌های ورزشی و جسمانی یاد می‌گیرند؛ برای مثال در درس جغرافیا به صورت لی لی از یک استان به استان دیگر می‌پریدند.

وی با بیان اینکه در هفته دولت ۲۰۰ خانه ورزش روستایی را افتتاح خواهیم کرد؛ گفت: در موضوع خانه‌های جوان که می‌توانند محلی برای همکاری با وزارت آموزش و پرورش و سازمان‌های مردم نهاد باشد ۱۰۹ خانه جوان داریم و امیدواریم ۷۰ پروژه خانه جوان دیگر را به زودی به اتمام برسانیم. سجادی با بیان اینکه بیش از ۳۲ هزار برنامه فراغتی در سراسر کشور داریم؛ گفت: در حوزه اشتغال پذیری جوانان و آموزش‌های مهارتی طی یک سال اخیر توانستیم ۱۲۰ هزار جوان را در حوزه اشتغال پذیری کمک کنیم. ما در وزارت ورزش و جوانان به دنبال اشتغال پذیری جوانان هستیم و اشتغال آفرینی به عهده وزارت ورزش و جوانان نیست.

وزیر ورزش افزود: مراکز نوآوری و شتابدهی جوانان تحت عنوان منش در ۱۵ استان کشور راه اندازی شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است که در آن، ۶۲ تیم مشاوره ۱۶۸ کارگاه روانشناسی را برگزار کرده اند. سجادی با اشاره به موفقیت‌های اخیر ورزش دانش آموزی گفت: این روزها قهرمانی نوجوانان کشتی گیر یا نوجوانان والیبالیست را به هم تبریک می‌گوئیم یادمان نرود که این نوجوانان در سن آموزش و پرورش هستند؛ این تبریک را باید به وزارت آموزش و پرورش بگوییم. امروزه میزبان مسابقات آسیایی نوجوانان هستند با افتخار امروز بعد از ظهر برنامه‌ها را تغییر داده ایم که حتماً بتوانیم از ساعت ۵ بعد از ظهر در خدمت نوجوانان بوده و دعا کنیم در فینال سخت والیبال ایران و ژاپن، دانش‌آموزان کشور ما موفق باشند.

فیلم| بخشی از سخنرانی وزیر ورزش و جوانان در اجلاس رؤسای آموزش و پرورش. .


بازنشر از : مهر

ورزش دانش آموزی

سید نصرالله سجادی

فدراسیون ورزش دانش آموزی


برق و روشنایی لاله زار