1401\05\31 21:10:06


از رفع تصرف از ملک قنات کوثر تا فعالیت اتوبوس سیار میوه و تره‌بار

مدیریت شهری پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته در تهران خدمات گوناگونی را به شهروندان ارائه داده که شهرداری مناطق در این زمینه نقش ویژه‌ای دارند، در این بسته خبری اخبار شهرداری مناطق را بخوانید.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیریت شهری به‌دلیل تعدد خدماتی که به شهروندان ارائه می‌دهد، همواره در پایتخت کشور از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و به نوعی بسیاری از ابعاد زندگی شهروندان با خدمات مدیریت شهری و شهرداری تهران گره خورده است.

در این بسته خبری به گوشه‌ای از خدمات مدیریت شهری می‌پردازیم. کمیته صیانت از املاک و اموال غیر منقول در منطقه ۲ تشکیل شد شهردار منطقه ۲ گفت: کمیته صیانت از املاک و اموال غیر منقول شهرداری در راستای ساماندهی و صیانت از حقوق شهر و شهروندان تشکیل شد. مهدی صالحی با اشاره به تاکید شهردار تهران مبنی بر ساماندهی و صیانت از املاک و اموال غیر منقول گفت: در همین راستا مدیریت شهری منطقه اقدامات ویژه ای را در دستور کار قرار داده است تا ضمن ساماندهی اطلاعات املاک، از حقوق شهر و شهروندان صیانت کند.

شهردار منطقه ۲ افزود: بدین منظور کمیته صیانت تشکیل شد که اعضای آن متشکل از حراست، بازرسی، اداره املاک و مستغلات، حقوقی و معاونت‌های معماری و شهرسازی و همچنین مالی و اقتصاد شهری است. صالحی در ادامه به تشکیل بانک اطلاعات املاک اشاره کرد و گفت: شناسایی و تثبیت و توسعه املاک از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده در صیانت از املاک است که با این اقدام اطلاعات املاک شفاف و قابل رصد و پیگیری می‌شود. وی همچنین تعیین تکلیف املاک اجاره‌ای و در تصرف اشخاص حقیقی و حقوقی را از دیگر وظایف کمیته صیانت املاک و اموال غیر منقول برشمرد و گفت: بدین منظور جلسات کمیته به صورت مستمر برگزار و گزارش اقدامات ارائه می‌شود.

تجلیل هیأت امنای بازار تهران از شهرداری منطقه ۱۲ شهردار منطقه ۱۲ از اجرای طرح ضربتی جمع‌آوری بساط‌گستری و رفع سد معبر در محور ۱۵ خرداد و بازار تهران خبر داد. امیر یزدی با بیان اینکه پدیده سد معبر و بساط گستری باعث اخلال در سلامت روان جامعه، برهم‌زدن زیبایی شهر و نادیده‌گرفتن حقوق شهروندی است، گفت: این پدیده در محور ۱۵ خرداد، حد فاصل سیروس تا گلوبندک از معضلاتی بود که همه‌روزه شهروندان و کسبه با آن دست‌به‌گریبان بودند و سبب انسداد پیاده‌روها و اختلال در کسب‌وکار کسبه، رفت‌وآمد شهروندان و ازبین‌رفتن امنیت در این محدوده شده بود. شهردار منطقه ۱۲ رفع سد معبر را از خواسته‌های به‌حق کسبه و شهروندان برشمرد و افزود: به همین منظور شهرداری منطقه ۱۲ از تاریخ ۲۴ مردادماه با مشارکت شرکت شهربان، جامعه اصناف بازار، شرکت ساماندهی مشاغل شهرداری تهران، پلیس امنیت و یگان امداد فاتب نسبت به جمع‌آوری بساط گستران و رفع سد معبر اصناف در این راسته اقدام کرده که با توجه به رضایت کسبه و شهروندان، این طرح تا ساماندهی کامل محور ۱۵ خرداد ادامه داشت.

به‌دنبال حل معضل بساط گستری و سد معبر در محور ۱۵ خرداد، هیأت امنای بازار تهران، طی بیانیه‌ای از شهرداری منطقه ۱۲ تجلیل کرد. یزدی گفت: روزانه بیش از ۱۵۰ نفر نیروی اجرایی، عوامل معبربان شهربان و نیروهای یگان امداد فاتب به استعداد بیش از ۳۰ دستگاه خودرو و موتورسیکلت در سطح محور ۱۵ خرداد مستقرند تا از بازگشت به شرایط قبل توسط عوامل سودجو جلوگیری شود. رفع تصرف از ملک واقع در محله قنات کوثر شهردار منطقه ۴ ضمن خبر آزادسازی ملک تصرف شده واقع در محله قنات کوثر گفت: احقاق حقوق شهروندان و استفاده قانونی از املاک شهرداری که حق مسلم مردم است، از دغدغه‌های مدیریت شهری این منطقه به شمار می‌رود.

محمدرضا پوریافر با اشاره به رفع تصرف زمین ۶۰۰ مترمربعی گفت: زمین مذکور سابقا به عنوان زمین اسکیت و چمن در اختیار محله بود و کودکان و نوجوانان اوقات فراغت خود را در آن سپری می‌کردند. شهردار منطقه ۴ ادامه داد: متأسفانه بعد از مدتی این زمین در تصرف افرادی قرار گرفت که بعد از تحقیقات مشخص شد در تکاپوی تصاحب و مالکیت قطعی این زمین هستند که با تلاش کارکنان خدوم شهرداری ناحیه ۹، املاک و حقوقی منطقه خوشبختانه ناموفق مانده و این زمین بار دیگر در اختیار ساکنین محله قنات کوثر قرار گرفت. وی در پایان گفت: رعایت قانون و مبارزه با هرگونه فساد و تخلفی از دغدغه‌های مدیریت شهری منطقه ۴ به شمار می‌رود و تلاش شبانه روزی نیروهای زحمتکش این منطقه در مسیر رسیدن به این هدف است.

فعالیت اتوبوس سیار میوه و تره‌بار در شهرک‌های مسکونی غرب تهران علیرضا علی بخشی از فعالیت اتوبوس سیار میوه و تره بار در شهرک‌های مسکونی فاقد میوه و تره بار خبر داد و گفت: با توجه به دستور شهردار تهران و تاکید معاون خدمات شهری شهرداری تهران در راستای توسعه سرانه خدماتی و رفاهی شهرداری منطقه ۲۲، در شهرک‌هایی که فاقد زمین برای احداث بازار میوه و تره بار هستند با استقرار اتوبوس میوه و تره بار نسبت به تأمین و افزایش این سرانه‌ها اقدام شده است. معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۲۲ افزود: این طرح به شکل موقت به اجرا در می‌آید تا برنامه ریزی و اقدام برای راه اندازی مرکز میوه و تره بار جدید در محلات فاقد میوه و تره بار فراهم شود. وی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۲ میدان میوه و تره بار در محدوده منطقه ۲۲ فعالیت دارند که قرار است ۱۰ میدان دیگر میوه و تره بار در این منطقه راه اندازی شود که زمین‌های این مراکز در اختیار سازمان میوه و تره بار شهرداری تهران قرار گرفته است.

علی بخشی ادامه داد: منطقه ۲۲ به دلیل پهناور بودن و پراکندگی شهرک‌های مسکونی نیازمند راه اندازی میادین میوه و تره بار بیشتری نسبت به سایر مناطق شهر تهران است که این نیاز سنجی صورت گرفته و اقداماتی برای رفاه حال شهروندان صورت گرفته است.. .


بازنشر از : مهر

شهرداری تهران

مهدی صالحی

شهر تهران