1401\06\01 10:50:37


تغییر نام خوابگاه‌های متأهلی به مجتمع مسکونی دانشجویان متأهل. ابلاغ پیوست فرهنگی تا نیمه شهریور

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از ابلاغ پیوست فرهنگی خوابگاه های متاهلی تا نیمه شهریورماه خبرداد و گفت: دراین پیوست عنوان خوابگاه‌های متأهلی به مجتمع مسکونی دانشجویان متأهل تغییر یافت.

مسعود گنجی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آماده سازی خوابگاه‌های دانشجویی برای سال تحصیلی جدید گفت: هدف صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در سال تحصیلی جدید پوشش ۵۰ درصدی دانشجویان روزانه در خوابگاه‌ها است ولی اکنون به طور متوسط، ۳۷ درصد این دانشجویان را می‌توانیم پوشش دهیم.

وی ادامه داد: از همین رو برای سال تحصیلی جدید برای حدود ۷۰ هزار نفر دانشجو یا باید خوابگاه بسازیم و یا اجاره کنیم. رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: دانشگاه‌هایی که با کمبود ظرفیت خوابگاهی مواجه می‌شوند، می‌توانند با استفاده از ظرفیت وام ودیعه مسکن گروهی صندوق نسبت به اجاره خوابگاه اقدام کرده و در اختیار دانشجویان قرار دهند. این وام می‌تواند در تأمین خوابگاه، بخش عظیمی از کمبود ظرفیت خوابگاهی دانشگاه‌ها را برطرف کند.

تبلیغات
فروش چراغ ریسه سیم و کابل و کلید و پریز
لاله زار24 ارائه محصولات برق و روشنایی ساختمان از قلب بازار لاله زار برای سراسر کشور است.
# لاله زار - # لاله‌زار - # برق ساختمان

احداث ۸۹۵ واحد خوابگاهی متاهلی / ابلاغ‬ پیوست فرهنگی خوابگاه‌های متاهلی تا نیمه شهریور وی درباره خوابگاه‌های متاهلی نیز گفت: تا امروز ۸۹۵ واحد خوابگاهی متاهلی در دانشگاه‌های سراسر کشور کلنگ زنی شده و انشاالله پیوست فرهنگی این خوابگاه‌ها تا نیمه اول شهریور ماه به دانشگاه‌ها ابلاغ خواهد شد تا براساس این پیوست خوابگاه‌های متاهلی احداث شود. گنجی با بیان اینکه پیوست فرهنگی خوابگاه‌های متاهلی با همکاری معاونت فرهنگی وزارت علوم و کارشناسان شورای عالی انقلاب فرهنگی تهیه شده است افزود: این پیوست فرهنگی براساس سبک زندگی ایرانی اسلامی تهیه شده و به ایجاد فضای با نشاط برای دانشجویان متأهل تاکید کرده است. تغییر عنوان خوابگاه‌های متأهلی به مجتمع مسکونی دانشجویان متأهل وی ادامه داد: همچنین در این پیوست فرهنگی به احداث مجتمع‌های مسکونی دانشجویان متأهل به جای خوابگاه‌های متاهلی اشاره شده، و با توجه به اینکه خوابگاه‌های متأهلی در واقع یک «مجتمع مسکونی در بخشی از شهر» است.

لذا در یک نگاه فرهنگی و خانواده‌بنیان عنوان خوابگاه‌های متأهلی باید به مجتمع مسکونی دانشجویان متأهل تغییر کند تا قابلیت‌های آن در سکونت پدیدار شود و به تبع آن، کیفیت زندگی ارتقا یابد.. .


بازنشر از : مهر

مسعود گنجی

شورای عالی انقلاب فرهنگی

صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم