1401\06\01 09:15:17


خدمات داوطلبانه پزشکان در محروم‌ترین مناطق

رئیس جمعیت هلال‌احمر در پیامی با تبریک فرارسیدن زادروز فخر پزشکی ایران زمین، ابوعلی سینا، «روز پزشک» را به تمامی پزشکان کشور به ویژه پزشکان داوطلب هلال احمر تبریک گفت.

پیرحسین کولیوند به مناسبت روز پزشک در نامه‌ای نوشت: سلامت به عنوان ارزشمندترین دارایی انسان که با هیچ ثروت مادی قابل جایگزینی نیست، به وقت گرفتار شدن در دام بیماری، نیازمند سرمایه‌ای از گوهر انسانیت به نام پزشک است و در فرایند درمان که پرتوی از خورشید دانش پزشکان بر تن رنجور بیماران تابانده می‌شود تنها گوشه‌ای از عظمت رسالت طبیبان قابل مشاهده است که خداوند متعال در دستان شفابخش آنان قرار داده است تا امید به زندگی را در قلب و روح بندگان نیازمند به تندرستی زنده گردانند.

وی ادامه داد، در مراتب بشردوستی، یکی از رفیع‌ترین درجات کار در راه خدا را باید به نام پزشکان مخلص نوشت که صداقت‌شان برای التیام درد حال ناخوش مردم، بیانگر ارادت قلبی آنان به پروردگار متعال در پناه اعتماد به آیه شریفه «وإذا مرضْت فهو یشْفین» (و چون بیمار شوم او مرا درمان می‏‌بخشد) است که باعث می‌شود مأموریت خطیر مداوای بیماران را در جهت جلب خشنودی پروردگار متعال بپذیرند. کولیوند در نامه خود تاکید کرد: بر اساس همین روحیه جهادی است که پزشکان ما آستین‌های لباس داوطلبی را در محروم‌ترین مناطق کشور بالا می‌زنند و پرتلاش و بی‌توقع نسخه و داروی رایگان برای بی‌بضاعت‌ترین افراد تجویز می‌کنند و باقیات صالحات خود را این گونه وزین می‌کنند.. .


بازنشر از : مهر

پیر حسین کولیوند

روز پزشک

هلال احمر جمهوری اسلامی ایران