1401\06\01 12:38:09


شناسایی سالانه ۹ هزار کودک نیازمند به دریافت عینک

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: سرانه سازمان بهزیستی کشور تا سال گذشته ۱۵۰ هزار تومان بود که امسال به ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.

«فاطمه عباسی» رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور در آئین تفاهمنامه ارائه خدمات غربالگری تنبلی چشم و انجام مداخلات درمانی کودکان محروم ۳ تا ۶ سال و اهدا کمک هزینه عینک تا سقف اعتبار مورد توافق برای ۱۴ هزار کودک نیازمند و آگاه‌سازی عمومی در خصوص ایجاد حس مسئولیت افراد در راستای پیگیری در مراجعه به پایگاه‌های سنجش بینایی در سال ۱۴۰۱_۱۴۰۲، گفت: یکی از اهداف این تفاهم مشترک دسترس‌پذیری کودکان در مناطق صعب‌العبور و سخت در دسترس است که با بنیاد ۱۵ خرداد منعقد شد.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور، ادامه داد: در سطح یک غربالگری افراد آموزش‌های لازم را در سازمان بهزیستی کشور دریافت می‌کنند و نیاز به بینایی‌سنج و چشم‌پزشک نیست؛ لذا این افراد به مناطق صعب‌العبور بالاخص در ۳ استان سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد و آذربایجان غربی اعزام می‌شوند. وی به مشارکت در تأمین کمک هزینه عینک در تفاهم با بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام اشاره کرد و گفت: سالانه ۹ هزار کودک نیازمند به دریافت عینک شناسایی می‌کنیم؛ سرانه سازمان بهزیستی کشور تا سال گذشته ۱۵۰ هزار تومان بود که امسال به ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته است؛ لذا مقرر شده است بنیاد ۱۵ خرداد، تا سقف ۱۴ هزار کودک نیازمند، کمک مالی انجام دهد.. .


بازنشر از : مهر

تنبلی چشم

بهزیستی

بنیاد 15 خرداد