حیدر سلیمانی سازمان ورزش شهرداری تهران شهرداری تهران معاون سازمان ورزش شهرداری تهران برگزاری جام «قهرمان شهر» در

1401\05\31 14:27:05


فرصت کشف و شناسایی استعدادها از محلات پایتخت

معاون سازمان ورزش شهرداری تهران برگزاری جام «قهرمان شهر» در پایتخت را فرصتی مغتنم برای کشف و شناسایی استعدادهای ورزشی برشمرد و از رایزنی با فدراسیون های مختلف در این باره خبر داد.

حیدر سلیمانی با اشاره به روند برگزاری مسابقات قهرمان شهر در پایتخت، اظهار داشت: بر اساس رایزنی با فدراسیون‌های مختلف، مربیان و استعدادیاب‌های فدراسیون‌ها می‌توانند در مرحله نهایی مسابقات حاضر باشند تا استعدادهای ناب نهفته در دل محلات را شناسایی کنند.

این موضوع طی نامه‌ای به فدراسیون‌ها اطلاع رسانی شده و در مرحله نهایی (که رقابت‌ها بین مناطق ۲۲ گانه برگزار می‌شود) به طور رسمی دعوت می‌شوند. البته این همکاری هم اکنون نیز به طور غیررسمی آغاز شده و مربیان تیم‌های ملی در رشته‌های بسکتبال و والیبال در جریان برخی رقابت‌های محلات حاضر شده‌اند. معاون ورزش آقایان سازمان ورزش شهرداری تهران گفت: این رقابت‌ها با رویکرد محله محوری در ۳ رشته تیمی والیبال، بسکتبال و فوتبال گل کوچک و ۵ رشته انفرادی بدمینتون، تنیس روی میز، شنا، کشتی و دو و میدانی برنامه ریزی شده و از دهم تیرماه با برگزاری مسابقات در رشته‌های تیمی در سطح محلات مناطق ۲۲ گانه به طور رسمی آغازشده است؛ به طوری که تا کنون حدود ۲۸ هزار نفر در این ۳ رشته با یکدیگر به رقابت پرداخته اند.

وی در ادامه با بیان این که رقابت‌ها در دو رده سنی زیر ۱۸ سال و بالای ۱۸ سال برگزار می‌شود تصریح کرد: استقبال از مسابقات در رده سنی زیر ۱۸ سال، چشمگیر است و ما هم این موضوع را پیش بینی کرده بودیم به همین دلیل برگزاری رقابت‌های تیمی را در تابستان قرار دادیم تا دانش آموزان در جریان برگزاری مسابقات، از نحوه شرکت در رقابت‌های دیگر نیز مطلع شوند و از مهر ماه به بعد که مسابقات انفرادی آغاز می‌شود، ما همچنان این جامعه هدف را داشته باشیم زیرا هر فرد می‌تواند در یک رشته تیمی و یک رشته انفرادی حاضر باشد و محدودیتی از این بابت وجود ندارد. سلیمانی در ادامه به ارائه آماری در خصوص رقابت‌های یادشده پرداخت و گفت: در رشته بسکتبال، در رده سنی زیر ۱۸ سال ۳۳۹۰ نفر در قالب ۵۶۵ تیم و در رده سنی بالای ۱۸ سال ۲۲۳۲ نفر در قالب ۳۷۲ تیم با یکدیگر به رقابت پرداخته‌اند. در رشته والیبال در رده سنی زیر ۱۸ سال ۳۷۶۶ نفر در قالب ۵۳۸ تیم و در رده سنی بالای ۱۸ سال ۲۷۸۶ نفر در ترکیب ۳۹۸ تیم به مصاف هم رفته‌اند و در رشته فوتبال در رده سنی زیر ۱۸ سال ۱۲ هزار و ۳۴۸ نفر در قالب ۱۷۶۴ تیم و ۳۴۳۷ نفر در قالب ۴۹۱ تیم مسابقه داده‌اند.

وی افزود: در مجموع می‌توان گفت جام قهرمان شهر تا کنون ۲۷ هزار و ۹۵۹ نفر را در قالب ۴ هزار و ۱۲۸ تیم به عرصه رقابت‌ها وارد کرده است و البته پیش بینی می‌کنیم تا پایان تابستان، تعداد شرکت کنندگان به حدود ۸۵ هزار نفر برسد.. .


بازنشر از : مهر

حیدر سلیمانی

سازمان ورزش شهرداری تهران

شهرداری تهران


مشاور امور مالی و مالیاتی در تهران