1403\01\27 23:10:04


مدارس و دانشگاه‌های مناطق جنوبی بوشهر غیرحضوری شد

فعالیت مدارس و دانشگاه‌های ۴ شهرستان جنوبی استان بوشهر در کنگان، دیر، عسلویه و جم فردا سه شنبه ۲۸ فروردین به‌صورت غیرحضوری است.

علی موحدی امشب در گفتگویی با خبرنگاران در بوشهر با اشاره به هشدار قرمز هواشناسی در مناطق جنوبی استان بوشهر اظهار داشت: با اعلام ستاد مدیریت بحران استانداری بوشهر، به دلیل بارندگی و احتمال آبگرفتگی معابر، تمام مدارس و دانشگاه‌های شهرستان‌های کنگان، دیر، جم و عسلویه در روز سه شنبه 28 فروردین در نوبت صبح و عصر آموزش به‌صورت غیر حضوری برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اطلاعیه ستاد مدیریت بحران استان از شهروندان خواست از حضور در مناطق پرخطر از جمله مسیر رودخانه‌ها و مسیل‌ها و سواحل پرهیز کنند.

نشست ستاد بحران در سازمان منطقه ویژه پارس

همچنین برگزاری نشست ستاد بحران در سازمان منطقه ویژه پارس تشکیل شد.

به دلیل هشدار هواشناسی سطح قرمز برای روز سه شنبه، 28 فروردین ماه در جنوب استان بوشهر، نشست ستاد بحران سازمان منطقه ویژه پارس به ریاست سخاوت اسدی، فرمانده ارشد پدافند غیرعامل و مدیریت بحران این منطقه برگزار شد.

در این جلسه درمورد بازدید و پایش کانال‌های مرتبط با داخل و خارج از فنس شرکت‌های فعال در منطقه و لایروبی مسیل‌ها فعال‌سازی ایستگاه‌های استقرار ماشین‌آلات سنگین، عدم صدور مجوز تردد محموله‌های خطرناک و ترافیکی سنگین در بازه زمانی بارندگی مصوباتی صادر شد.

همچنین مقرر شد رانندگان ماشین‌آلات سنگین به طور کامل آماده بوده و برای تامین سوخت ماشین‌آلات نیز برنامه‌ریزی لازم صورت بگیرد.

در ادامه این جلسه مقرر شد فرماندهی لجستیک تجهیزات و ماشین‌آلات سنگین ایستگاه‌های خارج از فنس‌ها بر عهده مدیریت امور شهری سازمان منطقه ویژه اقتصادی پارس باشد.

اطلاع‌رسانی هشدار هواشناسی قرمز به همه شرکت‌ها، واحدها، ادارات زیر مجموعه و عدم صدور مجوز جوشکاری، کار در ارتفاع در بازه زمانی بارندگی نیز از دیگر مصوبات ستاد بحران سازمان منطقه ویژه پارس برای جلوگیری از هرگونه حوادث احتمالی در روز سه‌شنبه بود.

.

.


بازنشر از : منبع: تسنیم