1402\01\22 16:08:53


هشدار سطح قرمز سازمان هواشناسی. آماده‌باش ستادهای مدیریت بحران استان‌ها

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به صدور هشدار سطح قرمز سازمان هواشناسی گفت: ستادهای مدیریت بحران استان‌ها در آماده باش هستند.

محمد حسن نامی با اشاره به صدور هشدار سطح قرمز سازمان هواشناسی برای هفت استان کشور گفت: بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، ۲۳ و ۲۴ فروردین ماه شاهد رگبار شدید باران، رعد و برق، تگرگ، صاعقه، ذوب برف و وزش باد شدید در استان‌های ایلام، کرمانشاه، خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، آذربایجان غربی و کردستان خواهیم بود.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اظهار کرد: این بارش‌ها همراه با ذوب شدن برف در ارتفاعات و سبب سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی، آب‌گرفتگی گسترده معابر، انسداد راه‌های روستایی و اختلال جدی در جاده‌ها و سفرهای بین شهری و درون شهری و خسارت به برخی زیرساخت‌ها مانند خطوط انتقال برق و… است. وی ضمن اعلام آماده باش ستادهای پیشگیری، فرماندهی و پاسخ به بحران استان‌های تحت‌تأثیر هشدار قرمز هواشناسی ادامه داد: با توجه به هشدارهای صادر شده و ضرورت حضور نیروهای مدیریت بحران در مناطق کلیه مرخصی و مأموریت‌ها لغو شده است. به گفته معاون وزیر کشور با اطلاع رسانی و هشدار به موقع از طریق رسانه‌های محلی، پایداری شبکه‌های ارتباطی و خدماتی و آماده‌سازی ادوات امدادی بستر را برای پیشگیری و امدادرسانی به موقع آماده کنند.

وی افزود: اهالی روستاهای در معرض خطر در مکانی امن اسکان داده شوند تا از حوادث احتمالی در امان باشند. رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با توجه به احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی به مردم توصیه کرد از توقف و تردد در بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها اجتناب کنند و از سفرهای برون شهری و فعالیت‌های کوهنوردی در استان‌های تحت تأثیر پرهیز کنند.. .


بازنشر از : مهر

مدیریت بحران

سازمان هواشناسی

آبگرفتگی معابر