1402\10\30 13:36:07


دستگیری پدر و دختر کلاهبردار در تهران

پدر و دختر تبهکار که با ترفند خرید و فروش و سرمایه گذاری ارز دیجیتال شهروندان را فریب می دادند دستگیر شدند.

 سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ اظهار داشت با مراجعه یکی از شهروندان به این پلیس مبنی بر  کلاهبرداری  تحت عنوان سرمایه گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال ، موضوع در دستور کار پلیس فتا پایتخت قرار گرفت.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد : شاکی در اظهارات خود عنوان داشت در شبکه اجتماعی اینستاگرام با یک پدر و دختر که مدعی سرمایه گذاری های کلان و پر سود در زمینه رمزارزها بودند آشنا شدم و پس از جلب اعتمادم مبلغ یک میلیارد ریال جهت سرمایه گذاری برایشان واریز کردم و بعد از مدتی دیگر جواب من را ندادند و متوجه کلاهبرداری شدم.

سرهنگ معظمی گودرزی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ تحقیقات سایبری خود را آغاز کردند و در بررسی های اولیه متوجه شدند این پدر و دختر که از سابقه داران  جرائم سایبری  هستند مدتی است با پوشش کارشناسان ارز دیجیتال در محدوده تهران بزرگ اقدام به فعالیت مجرمانه می کنند.

رئیس  پلیس فتا  پایتخت اظهار داشت: با اقدامات فنی پلیس هویت مجرمین به دست آمد و پس از تشریفات قضایی مجرمین در حالی که مشغول کلاهبرداری از شخص دیگری بودند دستگیر و به پلیس فتا منتقل شدند.

این مقام سایبری با اشاره به افزایش تعداد شکات پرونده به بیش از 40 نفر عنوان داشت: در اقدامات تکمیلی پرونده مشخص شد این پدر و دختر تنها اعضای این باند کلاهبرداری نبودند و دو نفر دیگر نیز در این تیم فعالیت می کردند که در ادامه اقدامات عملیاتی پرونده شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: به هویت های مجازی اعتماد نکنید،اعتماد بی جا و بدون بررسی و اطمینان می تواند به شما و سرمایه زندگیتان آسیب بزند و نه تنها مشکلات مالی بلکه عامل به وجود آمدن بسیاری از مشکلات روحی نیز باشد،در صورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را از طریق مرکز فوریتهای سایبری به شماره تلفن 096380 و یا سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.gov.ir اعلام کنند.

.

.


بازنشر از : منبع: رکنا