1402\10\11 13:26:11


ساخت ۱۵ هزار کلاس درس طی یک سال

ایسنا/ بنا بر اعلام رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، از سال گذشته تا کنون ۱۵ هزار کلاس درس به محیط یادگیری دانش آموزان اضافه شده است. حمیدرضا خان‌محمدی در نشستی با مسئولین شورای بانوان خیر مدرسه ساز استان‌های کشور بااشاره به فرامین مقام معظم رهبری در ۱۲ اردیبهشت مبنی بر اینکه اگر می‌خواهیم از گردنه‌های دشوار عبور کنیم باید به آموزش و پرورش توجه کنیم، گفت: شرط آموزش و پرورش خوب، وجود محیط و فضای خوب یادگیری است.

بنا بر اعلام رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، از سال گذشته تا کنون ۱۵ هزار کلاس درس به محیط یادگیری دانش آموزان اضافه شده است.حمیدرضا خان‌محمدی در نشستی با مسئولین شورای بانوان خیر مدرسه ساز استان‌های کشور بااشاره به فرامین مقام معظم رهبری در ۱۲ اردیبهشت مبنی بر اینکه اگر می‌خواهیم از گردنه‌های دشوار عبور کنیم باید به آموزش و پرورش توجه کنیم، گفت: شرط آموزش و پرورش خوب، وجود محیط و فضای خوب یادگیری است.وی خطاب به بانوان خیر مدرسه ساز حاضر در جمع ادامه داد: شما زیر ساخت این کار راهبردی را فراهم می‌کنید.

وقتی مدرسه ناایمن، غیراستاندارد و یا با تراکم بالا به واسطه زحمات همه این جمع، استاندارد می‌شود؛ امیدی در دل فردی که پاک ترین انسان در خلقت است یعنی در دل دانش آموزان ایجاد می‌شود. ما فضایی ایجاد می‌کنیم که معلم فداکار در این فضا قرار گیرد تا فردی را برای آینده تربیت کند. ما در آینده نیستیم اما یادگارهای ما خواهند بود.به گفته رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، از سال قبل تا کنون ۱۵ هزار کلاس درس به محیط یادگیری دانش آموزان اضافه شده است.خان محمدی با اشاره به افزایش مشارکت خیرین مدرسه ساز از ۳۴۰۰ میلیارد تومان به ۸۰۰۰ میلیارد تومان، خاطر نشان کرد: در عرصه خیرین مدرسه ساز کاری بزرگ رخ داده است.

باید به کار این مجموعه افتخار کرد. حضور خیرین، برکت مدرسه سازی است. اگر در منطقه‌ای بانک آبادتر از مدرسه بود بدانید آن نقطه آسیب پذیر خواهد بود.وی با بیان اینکه ما دانایی، شادابی، نشاط و معنویت و خیر کوثر تکثیر می‌کنیم، خطاب به زنان حاضر در جمع افزود: این روحیه مجاهدت، در تک تک شما عزیزان وجود دارد.

۱۰۰ درصد از کار خیری که در همه عرصه‌ها انجام می‌شود به واسطه مادر، همسر و به طور کلی زنان کشور است چراکه نبض عالم تربیت در دست زنان است.رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با رد این ادعا مبنی بر محدود شدن زنان در جمهوری اسلامی گفت:  در همین سازمان ما ،مهندسین ما خانم‌ها هستند،  دقیق ترین کارها را زنان انجام می‌دهند. بیشتر نظام تعلیم و تربیت ما در دست زنان است.افتتاح بزرگترین مجتمع آموزشی کشور با نام حاج قاسمخان محمدی خطاب به زنان حاضر در جمع تاکید کرد: شما پیشران مدرسه سازی هستید چراکه برای دانایی اراده کردید. اگر کسی توانست بر روی پای خود ایستد نیازی به بسته حمایتی ندارد و نهادهای حمایتی تعطیل می‌شوند.وی با اشاره به تقارن سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی با تولد حضرت زهرا (س)، خاطر نشان کرد: وقتی عرصه به حاج قاسم تنگ می‌شد به حضرت زهرا(س) متوسل می‌شد.

ما در هر عرصه‌ای اگر بخواهیم موفق شویم باید مجاهد باشیم و این ویژگی خیلی کمک می‌کند تا از نقاط چالشی موفق بیرون آییم. حاج قاسم هم هرچه دارد از دعای خیر مادرش است. جملات حاج قاسم درباره مردم بی نظیر است، او می‌گوید "جانم فدای مردم".

در این ایام بزرگترین مجتمع آموزشی کشور با نام حاج قاسم افتتاح و تحویل دانش آموزان داده شد.در بخش دیگر این برنامه ناصر قفلی، رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور نیز در سخنانی با اشاره به روز مادر و تولد حضرت فاطمه زهرا (س)، اظهار کرد: در مقام فاطمه زهرا (س) همین بس که "پیامبر" رسالت خود را از طریق دختر خود ادامه دادند.وی خطاب به زنان حاضر در جمع ادامه داد: شما بانوان ۲۵ درصد مدارس را می‌سازید اما در  ۹۰ درصد مدارسی که ساخته می‌شود مشارکت دارید. اگر با خیرین همکاری نکنید این خیرین موفق نخواهند شد. بازار. .


بازنشر از : آخرین خبر