پلیس راهور ترافیک محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهور تهران از افزایش ۳۰ درصدی ترافیک در اول مهرماه خبر داد و گفت: از

1401\06\08 14:12:04


پیش بینی افزایش ۳۰ درصدی ترافیک در اول مهر. ساماندهی جرثقیل‌های امدادخودرو

رئیس پلیس راهور تهران از افزایش ۳۰ درصدی ترافیک در اول مهرماه خبر داد و گفت: از وزارت کشور درخواست می‌کنیم مسئولیت جرثقیل های امدادخودرو را مانند سابق به شهرداری‌ها دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: ترافیک تهران رو به افزایش است و با یک شیب ملایم در حال تغییر است؛ در پایان شهریورماه و با بازگشایی مدارس افزایش ۳۰ درصدی ترافیک را پیش بینی می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه در نیمه دوم سال شاهد افزایش آلودگی هوا هستیم، افزود: پیش بینی می‌شود که تعداد خودروها در شهر تهران در ماه بین ۱۸ تا ۲۲ درصد افزایش پیدا می‌کند و ترافیک بیشتر شود. حمیدی گفت: همزمان پیگیر هستیم که ساعات کاری ادارات از اول مهرماه شناور شود و تردد کامیونت‌ها را در ابتدای صبح محدود کنیم. رئیس پلیس راهور تهران بیان کرد: عملیات‌های عمرانی سطح شهر تهران را از ۲۰ شهریورماه تا ۱۵ مهرماه متوقف شود البته هنوز قطعی نشده است و در صورت قطعی شدن اعلام می‌شود.

وی گفت: یکی از اشکالات تهران که باعث سنگینی ترافیک می‌شود همزمانی ساعت کار ادارات، مدارس و … است که باید با شناور کردن ساعات حداکثر فشار به وضع ترددها آورده شود. حمیدی گفت: روزانه هزاز نفر راکب موتورسیکلت سوار را در قالب موتوریار متوقف می‌کنیم و روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ دستگاه موتورسیکلت که تخلفات پلاک دارند به پارکینگ منتقل می‌شوند. رئیس پلیس راهور تهران گفت: روزانه حدود ۲۴۰ دستگاه خودرو که رانندگان آنها پرخطر هستند به صورت ساعتی در کنار بزرگراه‌ها متوقف می‌شوند.

تبلیغات
نمایندگی زومر
نمایندگی زومر

زومر ایران ارائه دهنده خدمات مشاوره، طراحی، تامین و اجرای اتوماسیون خانگی وتعمیر جگ و درب پارکینگ است.

وی با اشاره به اینکه برخی وانت بارها در حاشیه‌های خیابان‌ها توقف می‌کنند و اقدام به فروش اجناس می‌کنند و باعث ترافیک می‌شوند، گفت: توقیف یک ماه وانت بارهای متخلف را با دستور قضائی از ۲۰ روز گذشته اجرا کردیم تا این افراد حاشیه‌های راه اشغال نکنند. حمیدی از وزارت کشور درخواست کرد مسئولیت جرثقیل‌های امدادخودرو را مانند سابق به شهرداری‌ها دهد، گفت: وزارت کشور و وزارت صمت در دولت قبل به صورت غیرقانونی وظیفه ساماندهی جرثقیل‌های امداد خودرو و بارکش‌ها را از شهرداری‌ها برداشتند و به اتحادیه‌ها دادند؛ جلساتی برگزار کردیم و به ۳ شرکت مجوز دادیم تا ساماندهی جرثقیل‌های امداد خودرو انجام شود. وی گفت: خط کشی‌های خیابان‌ها ایراد دارد و متناسب با ابعاد خودروها نیست، البته دوستان راهداری این موضوع را قبول دارند اما اذعان می‌کنند که اصلاح این خط‌کشی‌ها هزینه بر است.

حمیدی بیان کرد: ما در تهران ۴ پیک ترافیک داریم، پیک اول حدود ساعت ۷ صبح است که افراد به مدارس و ادارات می‌روند، پیک دوم ساعت ۱۰ صبح و رفتن به سرکار کسبه است، پیک سوم ساعت ۱۴ و تعطیلی ادارات و مدارس و پیک چهارم دم غروب و تعطیلی بازار است، هنر پلیس این است که این پیک‌ها با هم تداخل نداشته باشند. رئیس پلیس راهور تهران گفت: جمع‌آوری خودروهای رهاشده در محورهای اصلی برای ساماندهی رفتارهای ترافیکی را در دست اجرا داریم. وی در پایان با تأیید موافقت پلیس با ساعت فعلی طرح ترافیک گفت: این ساعت مناسب است، کمی ترافیک سنگین می‌شود اما زودتر به پایان می‌رسد و افراد می‌توانند به کارهایشان برسد و جنبه درآمدزایی هم برای شهرداری ندارد..

.


بازنشر از : مهر

پلیس راهور

ترافیک

محمدحسین حمیدی


چراغ خطی و تعمیرات چراع ال ای دی