1402\10\30 19:24:05


قیمت روز خودرو امروز موج صعودی دیگری در راه است؟

قیمت خودرو امروز، شنبه، 30 دی 1402 روند با ثباتی دارد. با توجه به نوسانات نرخ دلار در آخرین روز کاری هفته گذشته، احتمال می‌رود که این ثبات چندان پایدار نباشد و خودروهای داخلی و مونتاژی از ساعات آینده با نوسان قیمتی روبه‌رو شوند.

قیمت خودرو امروز شنبه، 30 دی 1402، وضعیت آرامی را تجربه می‌کند و تمامی خودروهای داخلی و مونتاژی نسبت به روز گذشته تغییری ندارند.

در هفته‌ای که گذشت با توجه به بالا گرفتن درگیری‌های منطقه‌ای و ریسک‌هایی که در بازار شکل گرفت نرخ دلار با جهشی کم‌سابقه به کانال 54 هزار تومان هم صعود کرد.

از سوی دیگر فرمان قیمت خودرو نیز در حال حاضر به دست نرخ دلار آزاد بوده و می‌توان گفت، نوسانات امروز دلار روند ساعات آینده قیمت خودرو را رقم خواهد زد.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز وضعیت آرامی را تجربه می‌کند.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی از آغاز امروز تغییری ندارد.

کوییک دنده‌ای R از هاچ‌بک‌های اقتصادی شرکت سایپا محسوب می‌شود که طی هفته‌های گذشته افزایش جزئی داشته، اما امروز بدون تغییر روی نرخ 398 میلیون تومان معامله می‌شود

شاهین G از سدان‌های لوکس و رده بالای سایپا به شمار می‌رود که از هفته گذشته به بالای کانال 600 میلیون تومانی صعود کرده بود، امروز تغییری ندارد و با 665 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

سمند سورن پلاس بنزینی یکی از سدان‌های پرطرفدار ایران خودرو به شمار می‌رود که هیچ تغییری نداشته و با قیمت 670 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

پژوپارس LX TU5 از هم رده‌های سمند سورن بوده اما به دلیل محبوبیت بیشتر در بازار، از قیمت بالاتری نیز برخوردار است. این خودرو همانند روز گذشته با نرخ 734 میلیون تومان معامله می‌شود.

1

قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودروهای مونتاژی نیز همانند داخلی‌ها، هیچ تغییری ندارد.

ام‌وی‌ام X22 دنده‌ای اسپرت لاکچری ارزان‌ترین کراس‌اوور مونتاژی در بازار محسوب می‌شود که با نرخ 760 میلیون تومانی روز گذشته درحال معامله است.

جک J4 آپشنال یکی دیگر از خودروهای اقتصادی و مونتاژی بوده که توسط کرمان موتور تولید می‌شود. این خودرو نیز با قیمت 870 میلیون تومانی هفته گذشته خرید و فروش می‌شود.

فیدلیتی پرایم پنج نفره از کراس‌اوورهای مونتاژی بهمن موتور بوده که همانند دیگر خودروهای بازار، با نرخ یک میلیارد و 815 میلیون تومان روز گذشته خرید و فروش می‌شود.

هایما 8S که از جدیدترین خودروهای مونتاژی ایران خودرو به شمار می‌رود که امروز، بدون تغییر نسبت به روز گذشته و با قیمت یک میلیارد و 870 میلیون تومان معامله می‌شود.

2

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

به نظر می‌رسد که التهابات شکل گرفته میان ایران و پاکستان، کمتر شده و این امر می‌تواند به ثبات بیشتر نرخ دلار آزاد بی‌انجامد.

در بازار خودروی فعلی که میزان متقاضی و معاملات بسیار پایین‌تر از سال‌های گذشته است، ثبات و افت نرخ دلار می‌تواند جلوی رشد قیمت خودرو را بگیرد. بنابراین باید منتظر ساعات پایانی روز و شکل‌گیری روند نرخ دلار بود تا قیمت خودرو هم قابل پیش‌بینی باشد.

. .


بازنشر از : منبع: تجارت نیو