1402\10\30 16:28:04


یک پیش‌بینی جدید درباره قیمت مسکن تا پایان سال بهترین زمان برای خرید خانه اعلام شد

یک پیش‌بینی جدید درباره قیمت مسکن تا پایان سال/ بهترین زمان برای خرید خانه اعلام شد شنبه, 30 دی 1402 14:07 در حالی اولین ماه زمستان ساعت‌های پایانی را می‌گذراند که بررسی‌ها نشان می‌دهد ‌که با وجود رکود حاکم بر بازار، اما قیمت ملک در مسیر نزولی قرار نگرفته است. به گزارش خبرآنلاین، آخرین گزارش رسمی دولت درباره قیمت ملک حاکی از آن است که هر مترمربع آپارتمان مسکنی به طور میانگین در شهر تهران در آذرماه امسال در حدود ۸۰ میلیون تومان قیمت دارد که این رقم، افزایش حدود ۸۵

یک پیش‌بینی جدید درباره قیمت مسکن تا پایان سال/ بهترین زمان برای خرید خانه اعلام شد شنبه, 30 دی 1402 14:07 در حالی اولین ماه زمستان ساعت‌های پایانی را می‌گذراند که بررسی‌ها نشان می‌دهد ‌که با وجود رکود حاکم بر بازار، اما قیمت ملک در مسیر نزولی قرار نگرفته است. به گزارش خبرآنلاین، آخرین گزارش رسمی دولت درباره قیمت ملک حاکی از آن است که هر مترمربع آپارتمان مسکنی به طور میانگین در شهر تهران در آذرماه امسال در حدود ۸۰ میلیون تومان قیمت دارد که این رقم، افزایش حدود ۸۵.۷ درصدی را نسبت پارسال نشان می‌دهد.   براساس این گزارش، بیشترین قیمت آپارتمان‌های مسکونی مربوط به منطقه یک با قیمت ۱۵۷ میلیون تومان و کمترین قیمت مربوط به منطقه ۱۹ با متوسط قیمت ۴۰ میلیون تومان بوده است.   قیمت ملک در مناطق مختلف تهران گزارش های میدانی حاکی از آن است که هم‌اکنون خانه‌های ریزمتراژ و عموما آپارتمان‌های زیر ۶۰ متر، درصد قابل توجهی از تقاضای بازار مسکن را به خود اختصاص داده‌اند.

تحلیلگران، دلیل اصلی این موضوع را در ابتدای امر، نیاز به بودجه کمتر برای خرید این آپارتمان‌ها و ضعف قدرت خرید متقاضیان می‌دانند.   بررسی‌ها نشان می‌دهد که با بودجه متوسط کمتر از ۴ میلیارد تومان، در مناطق مختلف تهران می‌توان نسبت به خرید خانه کمتر از ۶۰ متر اقدام کرد.   بنا به این گزارش، یک واحد آپارتمانی ۶۴ متری در محدوده جیحون، ۲۱ سال ساخت، با قیمتی در حدود ۲ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان معامله شده است. همچنین واحد ۲۰ سال ساخت دیگری، ۶۳ متری، ۲ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.   همچنین با سرمایه ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومانی، یک واحد آپارتمان ۷ساله در منطقه سلسبیل با زیربنای ۶۲ می‌توانید بخرید.   یک واند آپارتمان ۴۸ متری در محدوده پیروزی، ۱۰ سال ساخت نیز در حدود ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.   یک پیش‌بینی جدید در این میان، فعالان بازار مسکن اعتقاد دارند افرادی که می‌خواهند وارد فرآیند خرید و فروش مسکن شوند باید دو سه ماه قبل از تحویل سال این کار را انجام دهند. داود بیگی‌نژاد، نایب رئیس اتحادیه املاک عنوان می‌کند: در حال حاضر حدود ۴۵ روز مردم برای خرید یک واحد مسکونی فرصت دارند.   به گفته او، با توجه به سابقه معاملات مسکن، قطعا تعداد خرید و فروش واحدهای مسکونی در بازه اشاره شده متفاوت‌تر از سایر ماه‌های سال خواهد بود.   بیگی‌نژاد درباره تحولات قیمت مسکن در ماه‌های پایانی سال نیز متذکر می‌شود: با توجه به طولانی شدن رکود بازار مسکن، سازندگان برای تامین مالی مورد نیاز ساخت سایر پروژه‌های خود، واحدها را با قیمت‌های مناسب عرضه خواهند کرد.  .

.


بازنشر از : بیتوته