اپل هفته آینده در تاریخ ۱۶ شهریور ماه از نسل بعدی گوشی‌های پرچم‌دارش یعنی سری آیفون ۱۴ طی مراسمی رونمایی خواهد کرد

1401\06\08 13:59:18


آیفون ۱۴ پرو احتمالاً مجهز به سنسور فوق عریض جدید خواهد بود

اپل هفته آینده در تاریخ ۱۶ شهریور ماه از نسل بعدی گوشی‌های پرچم‌دارش یعنی سری آیفون ۱۴ طی مراسمی رونمایی خواهد کرد

اپل هفته آینده در تاریخ ۱۶ شهریور ماه از نسل بعدی گوشی‌های پرچم‌دارش یعنی سری آیفون ۱۴ طی مراسمی رونمایی خواهد کرد.

طبق شایعات، انتظار می‌رود که مدل‌های پرو آیفون ۱۴ مجهز به صفحه‌نمایش با طراحی جدید و همچنین دوربین‌های بهبود‌یافته باشند. در همین راستا «مینگ-چی کو»، تحلیلگر با سابقه و معروف محصولات اپل گزارش داده است که مدل‌های پرو آیفون ۱۴ امسال دارای لنز فوق عریض جدید با پیکسل‌های بزر‌گ‌تر خواهند بود.

  • احتمال پشتیبانی آیفون ۱۴ پرو از شارژ ۳۰ واتی قوت گرفت

آقای کو با انتشار پستی در توییتر اعلام کرده که هر دو آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس به لنز فوق عریض جدید با سنسور بزرگ‌تر مجهز خواهند شد که طبیعتاً باید پیکسل‌های بزرگ‌تری را به همراه داشته باشد. داشتن سنسور با پیکسل‌های بزرگ‌تر امکان ثبت تصاویر با نور بیشتر و نویز کمتر را پس از پردازش آن‌ها فراهم می‌کند که این قابلیت برای عکاسی در محیط‌های کم‌نور بسیار مناسب است.

آیفون 14 پرو

در همین رابطه، پیش‌تر خبری منتشر شد که دوربین ۴۸ مگاپیکسلی آیفون ۱۴ پرو در نور کم عملکرد چندان خوبی ندارد.

ظاهراً کاربری که چند روزی از این گوشی هوشمند استفاده کرده، خیلی از عملکرد دوربین آن در نور کم رضایت نداشته و حتی عملکرد آیفون ۱۳ پرو مکس را در این موضوع بهتر از آیفون ۱۴ پرو تلقی کرده است. بنابراین اگر گزارش جدید آقای کو صحت داشته باشد، اپل در واقع این نقطه ضعف احتمالی را با عرضه‌ی سنسور فوق عریض جدید رفع کرده است.

در حال حاضر، آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس مجهز به لنز ۱۲ مگاپیکسلی فوق عریض با پیکسل‌های ۱.۰ میکرومتری هستند. این تحلیلگر پیش بینی می‌کند که لنز فوق عریض جدید مدل‌های پروی امسال دارای پیکسل‌های ۱.۴ میکرومتری خواهند بود.

همچنین باید اشاره کنیم که این قطعات جدید نسبت به قطعات فعلی سری آیفون ۱۳، در حدود ۷۰ درصد گران‌تر هستند. طبق گفته‌ی آقای کو شرکت‌های سونی، Minebea ،VCM ،Largan و LG Innotek مسئولیت تامین اجزای دوربین فوق عریض مدل‌های پرو آیفون ۱۴ را بر عهده خواهند داشت.

این تحلیلگر کاربلد حوزه‌ی فناوری تاکنون گزارش‌های زیادی را در مورد مشخصات سری آیفون ۱۴ منتشر کرده است. بر همین اساس، انتظار داریم که در مدل‌های پرو آیفون ۱۴ پنل جلویی از نمایشگری بهره ببرد که میزبان یک حفره‌ی کپسولی شکل در کنار یک حفره دایره‌ای است و این حفره‌ها دوربین سلفی و حسگرهای فیس آیدی را در خود گنجانده‌اند.

همچنین اطراف نمایشگر مدل‌های پرو را حاشیه‌های باریکی پوشانده که همین مقوله ظاهر متفاوتی برای این گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار ایجاد کرده است.

علاوه بر آن، این مدل‌ها قابل‌توجه‌ترین تغییرات سیستم دوربین این سری را خواهند داشت. به دلیل اینکه قرار است سنسور اصلی آن‌ها با دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی، جایگزین دوربین ۱۲ مگاپیکسلی سری قبلی شود. آقای کو در یکی از گزارش‌ها به این موضوع اشاره کرده که اندازه‌ی سنسور دوربین جدید مدل‌های پرو آیفون ۱۴ بیش از ۵۷ درصد بزرگ‌تر از سنسور سری آیفون ۱۳ است.

همچنین به گفته‌ی این تحلیلگر، دوربین جدید کاربران مدل‌های پرو آیفون ۱۴ را قادر می‌سازد تا در وضوح ۸K فیلم‌برداری کند.

  • سامسونگ ۸۲ درصد از نمایشگرهای سری آیفون ۱۴ را تأمین می‌کند

آیفون 14 پرو

ظاهراً غول فناوری آمریکایی قصد دارد در تمامی مدل‌های سری آیفون ۱۴ از دوربین سلفی جدیدی استفاده کند؛ به این دلیل که حفره‌ی مخصوص دوربین در آن‌ها بزرگ‌تر از چیزی است که برای سری آیفون ۱۳ در نظر گرفته شده است. گفته می‌شود که تنها مدل‌های پروی سری آیفون ۱۴ مجهز به تراشه‌ی جدید A16 خواهند بود و مدل‌های ۱۴ و ۱۴ مکس به استفاده از تراشه‌ی A15 که در سری آیفون ۱۳ اپل استفاده می‌شود، ادامه می‌دهند.

اپل در سری جدید گوشی‌های هوشمند پرچم‌دارش، دو آیفون ۶.۱ اینچی (آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پرو) به همراه دو آیفون ۶.۷ اینچی (آیفون ۱۴ مکس و آیفون ۱۴ پرو مکس) را در اختیار کاربران قرار خواهد داد. در مورد قیمت این گوشی‌ها نیز آن طور که به نظر می‌رسد اپل تصمیم دارد گوشی آیفون ۱۴ را با همان قیمت نسل قبلی یعنی ۷۹۹ دلار در اختیار کاربران قرار دهد و قیمت آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرومکس نیز به ترتیب ۱۰۹۹ و ۱۱۹۹ دلار پیش‌بینی می‌شوند.

  • مقایسه‌ی آیفون ۱۴ پرو مکس با ۱۳ پرو مکس؛ بررسی تفاوت‌های احتمالی

منبع: ۹to5mac

/*/ .

.


بازنشر از : digimag


کارشناسی خودرو در کرج - تشخیص رنگ ماشین