1402\10\11 13:26:30


اینتل جان تازه‌ای به لپ‌تاپ‌های گیمینگ می‌دهد

زومیت/ لپ‌تاپ‌های گیمینگ ۲۰۲۴ با پردازنده‌های نسل ۱۴ سری HX اینتل قدرت پردازشی چشمگیری خواهند داشت.  اینتل پیش‌تر پردازنده‌های لپ‌تاپی نسل ۱۴ را رونمایی کرده است و قصد دارد هفته‌ی آینده در مراسم CES 2024 چند تراشه‌ی دیگر را نیز به‌ نمایش بگذارد.

زومیت/ لپ‌تاپ‌های گیمینگ ۲۰۲۴ با پردازنده‌های نسل ۱۴ سری HX اینتل قدرت پردازشی چشمگیری خواهند داشت. اینتل پیش‌تر پردازنده‌های لپ‌تاپی نسل ۱۴ را رونمایی کرده است و قصد دارد هفته‌ی آینده در مراسم CES 2024 چند تراشه‌ی دیگر را نیز به‌ نمایش بگذارد.

از پردازنده‌های مورد‌ انتظار‌ مناسب برای مدل‌های مختلف لپ تاپ گیمینگ اقتصادی، می‌توان به اینتل Core i5-14450HX اشاره‌ کرد.شرکت Colorful برای سری لپ‌تاپ‌های Colorful M15 24 که قرار است در سال ۲۰۲۴ عرضه شوند، از پردازنده‌های ۵۵ واتی نسل ۱۴ اینتل استفاده می‌کند.پردازنده‌ اینتل Core i5-14450HX به ۱۰ هسته و ۱۶ رشته مجهز است. فرکانس نهایی این پردازنده در حالت توربو به ۴٫۸ گیگاهرتز می‌رسد که نسبت به نسل قبل خود یعنی پردازنده‌ی i5-13450HX افزایش ۲۰۰ مگاهرتزی را تجربه می‌کند.تست گیک‌بنچ پردازنده‌ی اینتل Core-i5 14450HX در لپ‌تاپ Colorful M15 24بر اساس بنچمارک‌های منتشر‌شده از لپ تاپ گیمینگ Colorful M15 24 در تست گیک‌بنچ، پردازنده‌ی جدید اینتل عملکرد خوبی را از خود به نمایش می‌گذارد. این تراشه در بخش تک هسته‌ای بهتر شده است اما در بخش چند هسته‌ای کمی ضعیف‌تر عمل می‌کند.امتیاز Core i5-14450HX در بخش تک هسته‌ای و چند هسته‌ای به‌ترتیب ۱٬۷۷۶ و ۱۱٬۰۲۶ است و امتیاز Core i5-13450HX در این دو بخش به‌ترتیب به ۱٬۷۴۸ و ۱۱٬۱۸۰ می‌رسد.اطلاعات مربوط به Core i5-14450HX فقط از تست یک لپ‌تاپ به‌ دست آمده و ممکن است با عرضه‌ی لپ‌تاپ‌های جدید نتایج متفاوتی بدست آید.اینتل قصد دارد حداقل ۵ مدل از پردازنده‌های سری HX را امسال معرفی‌ کند.

قوی‌ترین پردازنده‌ی این سری به ۲۴ هسته مجهز است و حداکثر فرکانس آن به ۵٫۸ گیگاهرتز می‌رسد. تغییرات قیمت پردازنده اینتل نسبت به نسل پیشین هنوز مشخص نیست.به‌احتمال زیاد در کنار این پردازنده‌ها از گرافیک انویدیا و گرافیک اینتل در لپ‌تاپ‌های گیمینگ استفاده خواهد شد.قیمت لپ تاپ Colorful M15 24 نسبت به سایر رقبا چندان بالا نیست و با توجه به سخت‌افزار مناسب آن، ممکن است به‌عنوان بهترین لپ تاپ بازه‌ی قیمتی خود قرار گیرد. بازار. .


بازنشر از : آخرین خبر