در میان عناوین موبایل یکی از سبک‌هایی که طرفداران نسبتاً زیادی دارد، سبک روگ لایک (Rogue Like) است

1401\06\08 00:03:46


با اسپارکلایت یک روگ لایک ساده در جیب خود داشته باشید (بازی موبایل هفته)

در میان عناوین موبایل یکی از سبک‌هایی که طرفداران نسبتاً زیادی دارد، سبک روگ لایک (Rogue Like) است

در میان عناوین موبایل یکی از سبک‌هایی که طرفداران نسبتاً زیادی دارد، سبک روگ لایک (Rogue Like) است.

اگر با این سبک آشنایی ندارید به این شکل است که اگر شما بمیرید، به ابتدای بازی باز خواهید گشت. نکته اصلی اینجاست که دستاوردهای شما باقی می‌ماند ولی شما باید بازی را از ابتدا شروع کنید. به همین دلیل است که در مقایسه با سبک‌های دیگر افراد کمتری از روگ لایک خوششان می‌آید.

عناوین زیادی هم در این سبک وجود دارند.

برای مثال یکی از بهترین عناوین سبک روگ لایک بازی هیدیس (Hades) است. حال امیدواریم که هیدیس هم برای موبایل ساخته شود. تا آن زمان شما می‌توانید با بازی‌های دیگر سبک روگ لایک را تجربه کنید.

اسپارکلایت (Sparklite) یکی از عناوین بسیار خوب در سبک روگ لایک است. مخصوصاً با طراحی بسیار ساده روی اکثر دستگاه‌ها قابل اجرا بوده و تجربه خوبی را به شما ارائه خواهد داد.

معرفی بازی اسپارکلایت

طراحی پیکسلی این بازی بسیار جالب بوده و حالت قدیمی دارد.

/*/

معرفی بازی اسپارکلایت

اولین چیزی که در بازی اسپارکلایت توجه شما را جلب خواهد کرد، طراحی بسیار ساده و پیکسلی آن است. همین موضوع باعث جذاب شدن بازی برای افرادی می‌شود که به بازی‌های قدیمی علاقه دارند.

به نوعی حالت نوستالژی دارد. سازنده بازی اصلی شرکت Red Blue Games است. پس از مدتی شرکت Playdigious تصمیم گرفت تا آن را برای دستگاه‌های همراه بازسازی کند و کار خوبی هم انجام داد.

داستان بازی اسپارکلایت نسبتاً ساده است.

شما در نقش آدا (Ada) بازی می‌کنید. او به دنبال اسپارکلایت است. پس از یک طوفان شدید شما وارد دنیایی به نام جئودیا (Geodia) می‌شوید.

جئودیا دارای مردمان بسیار خوبی است اما رئیس آن مرد یک انسان شیطانی است. کرکتر اصلی شما باید تلاش کند تا برج‌های موجود در شهر را از بین ببرد. با اینکار جئودیا را نجات خواهد داد.

به دلیل اینکه رئیس شهر دیگر از کنترل خارج شده است.

شرکت سازنده از داستان بازی در گیم‌پلی به خوبی استفاده کرده است. به همین دلیل شما بیشتر از عناوین دیگر با اسپارکلایت ارتباط برقرار خواهید کرد.

گیم‌پلی بازی هم بسیار ساده است. شما باید تلاش کنید بیشترین مقدار اسپارکلایت را جمع آوری کنید.

با اینکار زمانی که بمیرید هم امتیاز زیادی داشته و می‌توانید کرکتر خود را بیشتر ارتقاء دهید. نکته جالب اینجاست که شما در آسمان یک خانه موقتی دارید. در آن می‌توانید ابزار مختلف ساخته و در مبارزه از آن‌ها استفاده کنید.

معرفی بازی اسپارکلایت

از طرفی استفاده از اسپارکلایت هم به شما کمک خواهد کرد.

در ابتدای هر دور شما می‌توانید موارد مختلف را خریده تا بازی برایتان راحت‌تر بشود. همینطور اینکه شرکت سازنده برای اینکه اسپارکلایت خسته کننده نشود، تعدادی پازل هم در آن قرار داده است. با حل کردن این پازل‌ها شما به نقشه‌های سلاح‌های مختلف دسترسی خواهید داشت.

دنیای بازی نیز بسیار زیبا طراحی شده است.

جزئیات در جئودیا بسیار زیاد بوده و طراحی آن هم بسیار جالب است. از طرفی بازی به شکل پیکسلی بوده و همین موضوع باعث شده تا تجربه بازی بسیار جالب بشود. دشمنان نیز طراحی بامزه‌ای دارند.

به همین دلیل به طور کلی اسپارکلایت یک عنوان ترسناک نیست.

بازی اسپارکلایت را شما می‌توانید با کنترلر هم بازی کنید. با اینحال اگر بخواهید با صفحه گوشی موبایل کار کنید کمی مشکل خواهد بود. به دلیل اینکه امکان دارد مقداری از محتوا را از دست بدهید.

البته این مشکل در اکثر عناوین موبایل وجود دارد. با اینحال چیزی است که باید در نظر داشته باشید مخصوصاً اینکه امکان دارد آیتمی در زیر انگشتان شما پنهان شده باشد.

به طور کلی بازی اسپارکلایت یک عنوان خاص است. اول از هم سبک روگ لایک بودن آن ممکن است پس از مدتی خسته کننده شود.

همینطور اینکه کنترل‌های بازی نیاز به بهبود زیادی دارند. با اینحال داستان ساده و طراحی بسیار زیبای اسپارکلایت باعث می‌شود تا شما از تجربه آن لذت ببرید. پس اگر از دوست داران سبک روگ لایک هستید، اسپارکلایت را از دست ندهید.

کارشناسی خودرو در کرج - تشخیص رنگ ماشین