1401\06\01 13:34:31


بلیزارد از برنامه‌های پشتیبانی دیابلو ۴ می‌گوید

مجله دیجی کالا/ بازی دیابلو ۴ (Diablo 4) یکی از مورد انتظارترین عناوین شرکت بلیزارد (Blizzard) است. طبق چیزی که این شرکت اعلام کرده دیابلو ۴ هنوز نیاز به بهبود داشته و در سال آینده عرضه خواهد شد.

مجله دیجی کالا/ بازی دیابلو ۴ (Diablo 4) یکی از مورد انتظارترین عناوین شرکت بلیزارد (Blizzard) است.

طبق چیزی که این شرکت اعلام کرده دیابلو ۴ هنوز نیاز به بهبود داشته و در سال آینده عرضه خواهد شد. دیابلو ۴ یک عنوان سرویس آنلاین است. به همین دلیل دارای محتوای زیادی بوده و از طرفی بلیزارد برای پس از عرضه آن هم برنامه‌ی بزرگی دارد.برنامه‌های پس از عرضه دیابلو ۴ مثل شامل سیزن پس (Season Pass)، محتوای فصلی و یک مرکز خرید آیتم‌های پوششی داخل بازی است.

یکی از نکات مهم این بازی برنامه فصلی است. به دلیل اینکه این ماجرا در عناوین قبلی دیابلو هم حضور داشت و طرفداران انتظار آن را دارند.محتوای فصلی دیابلو ۴فصل‌های دیابلو ۴ مانند بازی شماره ۳ هستند. به این شکل که وقتی فصل جدید شروع شد، تمامی کاراکترهای فصل قبلی بازیکنان وارد سرزمین ابدی (Eternal Realm) می‌شوند.

سپس برای تجربه فصل جدید بازیکنان باید یک کاراکتر جدید بسازند. کاراکتر قبلی را نیز می‌توانند در سرزمین ابدی ارتقاء داده و در آنجا از آن استفاده کنند. این سیستم مطمئن خواهد شد که لول هر کس بر اساس توانایی او تعیین شود.

به همین دلیل یک فرد تنها با پرداخت هزینه بیش از حد قدرتمند نخواهد شد.دیابلو ۴ نسبت به نسخه‌های قبلی از لحاظ بصری بهبود زیادی داشته است.در اصل اگر شما فصل قبلی را از دست دهید، اتفاق خاصی نخواهد افتاد. به دلیل اینکه در ابتدای هر فصل شما می‌توانید یک کاراکتر جدید با کلاس متفاوت بسازید. همینطور اینکه شما توانایی شخصی‌سازی زیادی خواهید داشت و همین باعث خواهد شد تا با هر فصل جدید شما یک تجربه کاملاً نو از دیابلو داشته باشید.محتوای جدید در هر فصلبرای اینکه بازیکنان فکر نکنن فصل‌ها بیهوده هستند، دیابلو ۴ در هر فصل تغییر زیادی خواهد کرد.

از امکانات جدید گیم‌پلی گرفته تا چالش‌]ای جدید. همینطور اینکه یک خط داستانی جدید هم به بازی اضافه خواهد شد. به همین دلیل شما از تجربه دیابلو ۴ خسته نخواهید شد.

همینطور اینکه شما می‌توانید به خلاقانه‌ترین روش بازی کرده و از آن لذت ببرید.هر خط داستانی جدید بخش تازه‌ای از دنیای جایگاه مقدس (Sanctuary) را به شما نمایان خواهد کرد. در اینجاست که شما با کاراکترهای جدید آشنا شده یا حتی برخی از کاراکترهای قدیمی را دوباره ملاقات خواهید کرد. به ازای هر فصل آیتم‌های بیشتری نیز به بازی اضافه خواهد شد.

این موضوع باعث می‌شود تا کاراکتر هر فرد با شخص دیگر متفاوت بوده و تنها یک روش برای پیشرفت در بازی وجود نداشته باشد.بهبود بازیهیچ عنوانی بدون نقص نیست. دیابلو ۴ هم از این قاعده مستثنی نیست. به همین دلیل با هر به روزرسانی و فصل جدید بلیزارد در تلاش است تا مشکلات این بازی را برطرف کند.

در اصل محتوای افزوده شده به بازی باعث خواهد شد تا تجربه بازیکنان بهتر شود. این شرکت به نظرات طرفداران توجه خواهد کرد تا مشکلات بازی را به دقیق‌ترین روش برطرف کند.دیابلو ۴ به طور دائم بهبود پیدا خواهد کرد. به همین دلیل ایرادات اولیه بازی برطرف خواهند شد.رویدادهای زندههمانطور که گفتیم دیابلو ۴ یک بازی سرویس آنلاین است.

به همین دلیل به شدت زنده و پویا است. این باعث می‌شود تا این عنوان دارای رویدادهای زنده باشد. هر رویداد دارای ویژگی‌های خاص خود بوده و در هر فصل وجود دارد.

این رویدادها برای تمام بازیکنان وجود خواهد داشت و هیجان بازی را دو چندان خواهند کرد. همینطور اینکه اگر از پس آن‌ها بر بیایید، پاداش خوبی خواهد داشت.سیزن پسبازی دیابلو ۴ یک عنوان کاملاً پولی است. به همین دلیل شما باید هزینه اولیه برای خرید بازی و حتی سیزن پس جداگانه پرداخته کنید.

نکته اصلی اینجاست که هیچ‌کدام از موارد عرضه شده در سیزن پس یا در فروشگاه بازی، قدرت کرکترها را افزایش نخواهد داشت. به دلیل اینکه بازی ناعادلانه می‌شود.در اصل هر فصل دارای آیتم‌های جدید برای خرید است. حال افرادی که سیزن پس را دارند برخی از آن‌ها را به صورت رایگان دریافت خواهند کرد.

همینطور اینکه هر فصل تعدادی آیتم رایگان خواهد داشت که برای همه بازیکنان در دسترس خواهد بود.فروشگاه داخل بازیدر بازی دیابلو ۴ یک فروشگاه مخصوص وجود دارد. شما در این فروشگاه می‌توانید آیتمی که می‌خواهید را مستقیماً خریداری کنید. بلیزارد چندی پیش به خاطر سیستم لوت‌باکس و پرداخت درون برنامه‌ای بازی دیابلو ایمورتال (Diablo Immortal) به شدت مورد سرزنش قرار گرفت.حال در بازی دیابلو ۴ چنین سیستمی وجود ندارد.

در حقیقت شما می‌توانید بازی را کامل بدون استفاده از فروشگاه تجربه کنید. این نشان می‌دهد که خرید کردن شما الزامی نبوده و در هسته بازی تأثیر خاصی ندارد. با اینحال برای بهبود تجربه و زیبایی کاراکترتان می‌توانید مواردی را خریداری کنید.

چیزی مثل هیلو اینفینیت (Halo Infinite) که موارد پولی تنها جنبه ظاهری داشته و در گیم‌پلی بازی تأثیری ندارند.فروشگاه دیابلو ۴ تنها جنبه بصری داشته و روی تجربه بازیکنان تأثیر خاصی نخواهد گذاشت.چیزی که اینجا اهمیت دارد این است که بازی دیابلو ۴ یک عنوان پویا و زنده است. به همین دلیل این عنوان تنها به عرضه اولیه محدود نبوده و قرار است بیشتر گسترش پیدا کند. این بحث خرید اولیه هم به نفع این بازی است.

بازیکنان می‌توانند یک تجربه کامل را تنها با یک پرداخت اولیه داشته و نیازی به هزینه کردن دائم ندارند.تنها نکته اصلی اینجاست که عملکرد دیابلو ۴ در ابتدای عرضه چگونه خواهد بود. درست است که بازی به طور دائم بهبود پیدا خواهد کرد. با این حال عرضه اولیه نیز بسیار مهم بوده و در فروش بازی تأثیر زیادی دارد.

بلیزارد اعلام کرده که یک تیم بزرگ را برای تولید محتوای دیابلو ۴ گذاشته است. به همین دلیل ما قرار است شاهد یک بازی قدرتمند باشیم. هنوز تاریخ عرضه دقیق دیابلو ۴ اعلام نشده است اما قرار است در سال ۲۰۲۳ میلادی در دسترس طرفداران قرار بگیرد..

.


بازنشر از : آخرین خبر