1402\01\22 12:50:04


تولید قایق فوق سبک برقی و قابل حمل روی سقف خودرو

یک قایق الکتریکی فوق سبک در قالب یک قطعه صاف و یکپارچه از فیبر کربن ساخته شده که به راحتی بر روی سقف هر خودرویی قابل جابجایی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، این قایق که برای سر خوردن بی‌صدا بر روی آب طراحی شده و بسیار سبک وزن است برای حمل نیازی به تریلر یا کشنده ندارد.

این قایق Kaebon EB Eins (One) نام دارد و توسط شرکت آلمانی Kaebon در مونیخ آلمان ساخته شده است. این شرکت در سال ۲۰۲۱ ساخت سبک ترین قایق‌های موتوری در جهان و نیز قایق‌های برقی و سبک را آغاز کرد. بدنه این قایق برای افزایش سرعت حرکت و نیز کاهش سروصدا به شکل کمانی شکل طراحی شده است.

سمت عقب این قایق دارای زاویه‌ای تند است که از طریق انحناهای قوی تثبیت شده است. یک پیشرانه کوچک و سبک باعث کاهش وزن این قایق شده است. قدرت موتور این قایق معادل ۲۵ اسب بخار است.

طول این قایق ۵.۳ متر و وزن آن ۸۹ کیلوگرم است و لذا حمل آن بر روی سقف خودروهای شاسی بلند به راحتی ممکن است. شارژ باتری این قایق حرکت سریع آن را برای ۴۵ دقیقه ممکن می‌کند، اما اگر قایق با سرعت کمی حرکت کند باتری برای ۱۰ ساعت استفاده از قایق قابل استفاده خواهد بود. قیمت مدل‌های مختلف این قایق از ۶۵۴۰۰ دلار تا ۸۱۷۷۵ دلار در نوسان است..

.


بازنشر از : مهر

خودروی برقی

قایق

آلمان