1402\10\11 16:20:51


جو کیانی: می‌خواهم اپل را به شرکت بهتری تبدیل کنم

زومیت/ به گفته‌ی جو کیانی، شرکت مسیمو بیش از ۱۰۰ میلیون دلار برای مبارزه با اپل هزینه کرده است.  درحالی‌که اپل واچ به بازار بازگشته، اختلاف اپل با شرکت تجهیزات پزشکی مسیمو (Masimo) بر سر پتنت هنوز به پایان نرسیده است.

زومیت/ به گفته‌ی جو کیانی، شرکت مسیمو بیش از ۱۰۰ میلیون دلار برای مبارزه با اپل هزینه کرده است. درحالی‌که اپل واچ به بازار بازگشته، اختلاف اپل با شرکت تجهیزات پزشکی مسیمو (Masimo) بر سر پتنت هنوز به پایان نرسیده است.

جو کیانی، مدیرعامل مسیمو، در مصاحبه‌ای جدید با وال استریت ژورنال، به‌طور کامل در مورد اینکه چرا می‌خواهد تا آخر با اپل مبارزه کند، توضیح داد: «هیچ‌کس در مقابل آن‌ها ایستادگی نمی‌کند. اگر بتوانم این کار را انجام دهم، شاید اپل به سمت بهتر شدن سوق پیدا کند.»در این مصاحبه، کیانی گفت مسیمو در نبردی که از ژانویه‌ی ۲۰۲۰ (دی و بهمن ۱۳۹۸) آغاز شد، تاکنون حدود ۱۰۰ میلیون دلار برای مبارزه با اپل، سازنده‌ی گوشی آیفون و لپ تاپ مک بوک، هزینه کرده است. کل سود مسیمو در سال ۲۰۲۲ حدود ۱۴۴ میلیون دلار بود. بازار قبل از مقابله با اپل، کارمندان مسیمو و دوستان کیانی به او در مورد خطرات مبارزه با اپل هشدار داده بودند.

کیانی می‌گوید: «مردم به من می‌گفتند دیوانه‌ام و نمی‌توانم مقابل اپل بروم، چون‌ که آن‌ها منابع نامحدودی دارند.»اگرچه نبردهای مسیمو با اپل احتمالاً سال‌ها طول بکشد، این شرکت در گذشته در موارد مشابه پیروز شده است. در سال ۲۰۰۶، کیانی در کشمکش هفت‌ساله‌ی حق ثبت اختراع با Nellcor، شرکتی که در آن زمان ارائه‌دهنده‌ی غالب دستگاه پالس‌اکسی‌متر بود، پیروز شد. در سال ۲۰۱۶، مسیمو شرکت فیلیپس را در یک پرونده‌ی دیگر نقض پتنت شکست داد.به‌عنوان بخشی از پرونده‌ی Nellcor در سال ۲۰۰۶، مسیمو نزدیک به ۸۰۰ میلیون دلار خسارت و حق امتیاز دریافت کرد.

در پرونده‌ی Philips در سال ۲۰۱۶، این شرکت ۳۰۰ میلیون دلار به مسیمو پرداخت کرد و با یک قرارداد مجوز موافقت کرد که بیش از یک میلیارد دلار برای مسیمو درآمد داشت.کیانی می‌گوید که اپل هنوز در «بحث‌های جدی درباره‌ی توافق» با مسیمو شرکت نکرده است. در مصاحبه‌های قبلی، کیانی گفته بود که مسیمو می‌خواهد با اپل توافق کند، اما اپل تمایل نشان نمی‌دهد.کیانی در پایان اضافه کرد: «احساس می‌کنم باید این کار را انجام دهم. اگر بتوانم قدرتمندترین شرکت جهان را از ادامه‌ی رفتارِ بد منصرف کنم، بیش از هر کاری که انجام می‌دهم روی جهان تأثیر خواهد گذاشت.».

.


بازنشر از : آخرین خبر