اگرچه سامسونگ با شیشه UTG توانسته انقلابی در تولید نمایشگر گوشی‌های تاشو ایجاد کند اما ظاهرا این شیشه‌ها برای استفاده در تبلت و لپ تاپ تاشو مناسب نیستند

1401\06\08 11:10:22


شیشه UTG گوشی‌های تاشو برای لپ تاپ و تبلت مناسب نیست

اگرچه سامسونگ با شیشه UTG توانسته انقلابی در تولید نمایشگر گوشی‌های تاشو ایجاد کند اما ظاهرا این شیشه‌ها برای استفاده در تبلت و لپ تاپ تاشو مناسب نیستند

اگرچه سامسونگ با شیشه UTG توانسته انقلابی در تولید نمایشگر گوشی‌های تاشو ایجاد کند اما ظاهرا این شیشه‌ها برای استفاده در تبلت و لپ تاپ تاشو مناسب نیستند.

گوشی‌های تاشوی سامسونگ از لحاظ مقاومت در مقایسه با نسل‌های اولیه پیشرفت چشمگیری داشته‌اند.

اگر به خاطر داشته باشید، در ابتدا که گلکسی فولد به عنوان نخستین گوشی تاشوی سامسونگ راهی بازار شد، کیفیت نمایشگر تاشو را می‌شد بزرگ‌ترین نقطه ضعف آن در نظر گرفت.

سامسونگ اما در نسل‌های بعد ترجیح داد از فناوری UTG (مخفف عبارت Ultra Thin Glass) به معمای شیشه‌ی فوق باریک استفاده کند. این شیشه اگرچه در گوشی‌های تاشو عملکرد خیلی خوبی از خود به نمایش گذاشته اما ظاهرا برای استفاده در نمایشگرهای بزرگ‌تر نظیر تبلت و لپ‌تاپ مناسب نیست و باعث ایجاد مشکل می‌شود.

سامسونگ نمی‌خواهد سبد محصولات تاشویش فقط به گوشی‌های تاشو محدود شود. اگر به خاطر داشته باشید، این شرکت کره‌ای چند ماه قبل از یک سری نمایشگر تاشوی بزرگ هم رونمایی کرده که بیشتر برای استفاده در تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌ها مناسب هستند تا یک گوشی هوشمند.

اما از آنجایی که نمی‌تواند از UTG در این محصولات استفاده کند، ظاهرا باید به سراغ یک فناوری دیگر برود.

UTG شاید منعطف و در عین حال مقاوم باشد اما با این حال شیشه است و مقاومت آن وقتی در یک لپ‌تاپ یا تبلت مورد استفاده قرار می‌گیرد به یک مشکل جدی تبدیل می‌شود. اینطور که به نظر می‌رسد، هرچه اندازه‌ی شیشه‌ی UTG بزرگ‌تر باشد، مقاومت آن به مراتب کاهش پیدا می‌کند. از طرفی PI (فناوری بکار رفته در نسل نخست گلکسی فولد) هم فناوری جذابی نبوده که سامسونگ بخواهد با استفاده از آن، به راه حل خوبی دست پیدا کند.

  • چرا سامسونگ هیچوقت نباید یک لپ‌تاپ با نمایشگر تاشو بسازد؟

شیشه UTG لپ تاپ

تبلیغات
نمایندگی یخچال سامسونگ تهران
نمایندگی یخچال سامسونگ تهران

24تعمیر ارائه خدمات تعمیر و نصب محصولات سامسونگ در تهران با تعرفه نمایندگی .

به گزارش وب‌سایت کره‌ای The Elec، ظاهرا سامسونگ نقاط قوت و ضعف استفاده از هر دو نوع نمایشگر تاشو یعنی UTG و PI را مورد بررسی قرار داده تا بتواند آن‌ها را با هم را برای تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌های تاشو استفاده کند اما این راه حل را گزینه‌ی مناسبی ندیده است.

اینطور که به نظر می‌رسد، ظاهرا سامسونگ تصمیم گرفته به جای اینکه این دو فناوری را با هم ترکیب کند، در نهایت از همان PI به عنوان گزینه‌ی مناسب‌تر استفاده کند.

بنابراین بعید است نخستین نسل از تبلت یا لپ تاپ تاشوی سامسونگ از شیشه UTG به عنوان نمایشگر تاشوی خود استفاده کنند.

به گزارش وب‌سایت SamMobile، سامسونگ ظاهرا باید در آینده فکری برای این وضعیت کند و از فناوری استفاده کند که نه UTG است و نه PI. شیشه‌ی UTG اگر برای استفاده در محصولاتی با نمایشگر بزرگ شکننده باشد، PI هم مقاومت پایینی دارد.

با تمام این تفاسیر، فعلا خبری رسمی از سوی سامسونگ منتشر نشده مبنی بر اینکه این شرکت در حال تولید تبلت یا لپ تاپ تاشو است. در حال حاضر تنها محصولات تاشوی سامسونگ را گلکسی زد فولد و زد فلیپ تشکیل می‌دهند که محبوبیت آن‌ها هم هر سال بیشتر از سال قبل می‌شود.

باید منتظر بمانیم ببینیم در آینده‌ای نزدیک، چه خبرهای بیشتر و موثق‌تری در رابطه با برنامه‌های سامسونگ برای تولید محصولات تاشوی جدید منتشر می‌شود.

  • استقبال اولیه‌ی کاربران از گلکسی زد فولد و فلیپ ۴ بهتر از سری S22 بوده است

منبع: SamMobile

/*/ . .


بازنشر از : digimag


چراغ خطی و تعمیرات چراع ال ای دی