1401\05\22 19:35:03


قانون جدید آمریکا برای حمایت از خرید خودروی برقی به ضرر اروپا شد

اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه اعلام کرد به شدت نگران تخفیف‌های مالیاتی پیشنهادی برای خرید خودروهای الکتریکی در ایالات متحده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، مقامات اروپایی معتقدند تخفیف‌های مالیاتی مذکور بر علیه تولیدکنندگان خارجی خودرو خواهند بود و ممکن است قوانین سازمان تجارت جهانی را نقض کنند. طبق لایحه ۴۳۰ میلیارد دلاری آب و هوا و انرژی که روز یکشنبه توسط سنا تصویب شد، خریداران آمریکایی خودروهای برقی بدون آلایندگی واجد شرایط دریافت اعتبار تخفیف مالیاتی به ارزش چندین هزار دلار خواهند بود. این معافیت‌های مالیاتی از آن جهت اعمال می‌شود تا صنعت تولید خودروهای برقی آمریکا را از اتکا به چین دور کند و سرمایه‌گذاری محلی در زمینه استخراج مواد معدنی تولید باتری و نیز ساخت گسترده اتومبیل‌های برقی را افزایش دهد. اما میریام گارسیا فرر، سخنگوی کمیسیون اروپا، در این مورد گفت: «ما فکر می‌کنیم این اقدام تبعیض‌آمیز و به ضرر تولیدکنندگان خارجی خودروهای برقی و به نفع تولیدکنندگان آمریکایی است. البته این اقدام با قوانین ضد تبعیض سازمان تجارت جهانی نیز ناسازگار خواهد بود.» گارسیا فرر در یک نشست خبری گفت اتحادیه اروپا با واشنگتن توافق کرده تا اعتبارات مالیاتی انگیزه مهمی برای افزایش تقاضای خرید خودروهای برقی و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای باشند. اما ما باید اطمینان حاصل کنیم که اقدامات مذکور منصفانه و غیر تبعیض‌آمیز هستند. بنابراین ما همچنان از ایالات متحده می‌خواهیم که عناصر تبعیض‌آمیز به نفع خودروسازان آمریکایی را از لایحه مذکور حذف کند و اطمینان حاصل کند که این لایحه کاملاً با قوانین سازمان تجارت جهانی مطابقت دارد.
بازنشر از : مهر

برچسب‌ها     خودروی برقی     ایالات متحده امریکا     اتحادیه اروپا   
مشاوره خدمات مالیاتی

گروه مشاوره و توسعه مدیریت تیارا ارائه خدمات مالیاتی تنظیم و ارسال اظهارنامه ارزش افزوده - تنظیم و ارسال معاملات فصلی- تنظیم اسناد مربوط به دفاتر کانونی- تحریر دفاتر قانونی- تنظیم اظهارنامه مالیاتی (سالانه)- شرکت در جلسات رسیدگی مالیاتی- تنظیم لوایح دفاعیه جهت اعتراض به برگ تشخیص های مالیاتی - صادره و شرکت در هیات های حل اختلاف به کسب و کارها
تماس : 02144317857 - 09902990621
وب سایت مشاوره خدمات مالیاتی