اپل چندین ماه قبل از نسل سوم آیفون SE رونمایی کرد

1401\06\08 11:10:17


نسل بعدی آیفون SE مشابه آیفون XR خواهد بود

اپل چندین ماه قبل از نسل سوم آیفون SE رونمایی کرد

اپل چندین ماه قبل از نسل سوم آیفون SE رونمایی کرد.

اگرچه آیفون SE 2022 هم از نظر طراحی هیچ تفاوتی با نسل قبلی خود ندارد، اما به نظر می‌رسد برای نسل بعدی با تغییرات زیادی روبرو خواهیم شد.

یکی از افشاگران مشهور به نام جان پروسر اعلام کرده که نسل بعدی آیفون SE از نظر ظاهری عملا همان آیفون XR خواهد بود. این یعنی بالاخره بعد از چند سال، دیگر قرار نیست با طراحی قدیمی آیفون ۸ روبرو شویم و به جای حاشیه‌های ضخیم و تاچ آی‌دی، با طراحی جذاب‌تر، ناچ و فیس آی‌دی مواجه می‌شویم.

اگرچه آیفون SE فعلی از نمایشگر ۴.۷ اینچی بهره می‌برد، ولی آیفون XR با نمایشگر ۶.۱ اینچی راهی بازار شد. هنوز مشخص نیست که آیفون SE جدید به غیر از تغییر ظاهر، به چه ارتقاهایی روبرو می‌شود.

همانطور که احتمالا می‌دانید، نسل فعلی از چیپست قدرتمند A15 استفاده می‌کند اما با توجه به اینکه حتی مدل‌های استاندارد آیفون ۱۴ هم قرار است بار دیگر با این چیپست راهی بازار شوند، استفاده از چیپست A16 برای نسل بعدی آیفون SE به شدت بعید به نظر می‌رسد.

در این میان، طرفداران گوشی‌های کوچک احتمالا از شنیدن خبر افزایش اندازه‌ی آیفون‌ SE خوشحال نخواهند شد. در سال ۲۰۱۶ که اولین نسل آیفون SE معرفی شد، اپل اعلام کرد که این گوشی مناسب کاربرانی است که دست‌های کوچکی دارند. حتی حالا هم آیفون SE 2022 بسیار کوچک‌تر از گوشی‌های هوشمند موجود در بازار است.

اما در این میان، تقاضای بسیار پایین برای خرید آیفون‌ SE 2022 نشان می‌دهد که کاربران دیگر علاقه‌ای به استفاده از گوشی‌ مبتنی بر طراحی بسیار قدیمی ندارند.

گفتنی است آیفون‌ SE به دلیل استفاده از بدنه‌ی کوچک، طبیعتا باتری کوچکی هم دارد و در نتیجه عمر باتری کمتر از حد انتظار است.

اگر نسل بعدی این گوشی طراحی مشابه آیفون XR داشته باشد و با قیمتی در حدود ۴۰۰ دلار به دست کاربران برسد، بدون شک با استقبال گسترده‌ای روبرو خواهد شد. در نهایت مشخص نیست که چه زمانی این گوشی راهی بازار می‌شود. بین نسل دوم و سوم این گوشی ۲ سال فاصله افتاده و بنابراین ممکن است سال آینده‌ی میلادی گوشی موردنظر رسما معرفی شود.

  • ۴ شایعه در مورد آیفون ۱۴ که احتمالا به واقعیت تبدیل نمی‌شوند

منبع: ۹To5Mac

/*/ .

.


بازنشر از : digimag


استعلام قیمت کارتن لیمینتی