1402\01\22 13:49:12


گوگل از قابلیت آرشیو خودکار اپ‌ها در اندروید رونمایی کرد؛ آزادسازی فضا بدون حذف برنامه‌ها

گوگل امروز از قابلیتی برای اندروید رونمایی کرد که می‌تواند بدون نیاز به حذف برنامه‌ها، اپ‌های قدیمی را آرشیو و فضای دستگاه را آزاد کند.

اگرچه کاربران اپ‌های زیادی روی دستگاه‌های خود نصب می‌کنند، اما اکثر آن‌ها تنها از چند برنامه کاربردی استفاده می‌کنند؛ بااین‌حال کمتر کاربری اپ‌های بلااستفاده را پاک می‌کند.

حالا گوگل درحال افزودن قابلیتی به سیستم‌عامل اندروید است که می‌تواند به‌صورت خودکار اپلیکیشن‌های بلااستفاده را آرشیو و فضای ذخیره‌سازی دستگاه را آزاد کند.

گوگل امروز در خبری اعلام کرد که قابلیت آرشیوکردن خودکار را به اندروید می‌آورد. هدف از این قابلیت، آزادسازی فضای داخلی دستگاه بدون نیاز به حذف‌کردن سایر برنامه‌هاست. با این کار، سیستم‌عامل تا 60 درصد از فضای اشغال‌شده توسط برنامه‌ها را آزاد می‌کند، اما برنامه‌ها را به‌طور کامل حذف نمی‌کند.

درنتیجه کاربر می‌تواند همچنان آیکون اپ‌ها را ببیند و درصورت نیاز به داده‌های شخصی خود روی این برنامه‌ها دسترسی پیدا کند.

چگونه از قابلیت آرشیو خودکار برنامه‌ها در اندروید استفاده کنیم؟

کاربران برای استفاده از این ویژگی باید تنظیمات مربوطه را فعال کنند. گوگل در راهنمای خود می‌گوید اگر کاربر بخواهد اپلیکیشن جدیدی را روی دستگاه نصب کند و فضای کافی وجود نداشته باشد، یک پنجره پاپ‌آپ باز می‌شود و از او می‌خواهد که قابلیت آرشیوکردن خودکار را فعال کند.

اگر کاربر با این درخواست موافقت کند، سیستم‌عامل دست‌به‌کار می‌شود تا فضای لازم برای نصب اپلیکیشن جدید را فراهم کند. این قابلیت تنها به سراغ آرشیوکردن برنامه‌هایی می‌رود که به‌ندرت از آن‌ها استفاده می‌کنید.

چنانچه در آینده دوباره بخواهید به سراغ این برنامه‌ها بروید، می‌توانید مجدداً آن‌ها را دانلود کنید و با داده‌هایی که همچنان روی دستگاه موجود هستند، مانند قبل از این اپ‌ها استفاده کنید.

البته طبیعی است که برای دانلود مجدد برنامه‌ها، توسعه‌دهنده نباید آن‌ها را از روی گوگل پلی استور حذف کرده باشد.

گوگل می‌گوید توسعه‌دهندگانی که می‌خواهند قابلیت آرشیوکردن خودکار را به برنامه‌های خود اضافه کنند، باید از App Bundle کمک بگیرند. این شرکت مدعی است که با پشتیبانی برنامه‌ها از این ویژگی، کاربر احتمالاً دیگر هرگز لازم نیست به فکر حذف‌کردن اپلیکیشن‌های قدیمی خود بیفتد.

. .


بازنشر از : دیجیاتو