1402\01\22 12:47:04


«به نام حضرت مادر» افتتاح شد. تمجید امیرخانی از هنرمندان جوان

نمایشگاه خوشنویسی «به نام حضرت مادر» با حضور استادان پیشکسوت خوشنویسی در فرهنگسرای ارسباران افتتاح شد.

آئین گشایش نهمین نمایشگاه انفرادی محمدجواد شکوهی‌فر با حضور اساتید خوشنویسی از جمله غلامحسین امیرخانی، محمد جوادزاده، محمدعلی قربانی، موسوی و دیگر پیشکسوتان این هنر اصیل ایرانی در گالری هنر فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

غلامحسین امیرخانی رئیس شورای عالی انجمن خوشنویسان پس از تماشای ۴۲ اثر خوشنویسی که در این نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است، اظهار کرد: ما به عنوان یک خانواده، این توفیق را داشتیم که در جریان فرهنگی هنری کشور در هنر خوشنویسی خدمت کنیم؛ هنری که امروزه شناسنامه ما شده و بزرگان و نوابغ این هنر بر آثارش کیفیت بخشیده‌اند. وی گفت: خوشنویسی هنری است که با ادبیات عرفانی، فلسفی و تاریخی تلفیق شده است. یک اثر را زمانی می‌توان اثر هنری دانست که بیننده از درون محو تماشای آن شود و مفاهیم آن اثر در ذهن و قلب او رسوخ کند.

تبلیغات
آموزش مجازی هنر
آرت ویم، آموزش های مجازی با کیفیت و برترین اساتید کشور ، کالیوگرافی ، خوشنویسی، کالیوگرافی
# خوشنویسی - # نقاشی - # هنری

امیرخانی از محمدجواد شکوهی‌فر به عنوان خوشنویس خوب نسل هفتم یاد کرد و افزود: در هیچ هنری جایگزین‌های خوب و توانمند برای پیشکسوتان آن هنر پیدا نشده است، به طور مثال تاکنون کسی نتوانسته یک جایگزین برای استاد جلیل شهناز و یا استاد محمدرضا شجریان معرفی کند اما خوشنویسی هنری است که در هر دهه جایگزین‌های توانمند برای نسل‌های پیشین دارد. این هنرمند پیشکسوت بیان کرد: جوانانی همچون آقای شکوهی‌فر با تلاش، عشق، همت و زحمات خود به درجات خوبی در هنر خوشنویسی رسیده‌اند. عشق به این هنر و معنویت آن احساس خستگی را از تن هنرمندانش بیرون می‌کند.

نمایشگاه خوشنویسی «به نام حضرت مادر»، مجموعه آثار محمدجواد شکوهی‌فر تا ۳۱ فروردین در گالری هنر فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از سیدخندان، خیابان جلفا برقرار و بازدید برای عموم آزاد است.. .


بازنشر از : مهر

غلامحسین امیرخانی

فرهنگسرای ارسباران

خوشنویسی