انتشارات نیلوفر نشر نیلوفر جیمز جویس تازه های نشر هفتمین چاپ ترجمه منو

1401\06\08 11:08:24


«چهره مرد هنرمند در جوانی» جیمز جویس به چاپ هفتم رسید

هفتمین چاپ ترجمه منوچهر بدیعی از رمان «چهره مرد هنرمند در جوانی» جیمز جویس توسط نشر نیلوفر منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، نشر نیلوفر هفتمین چاپ ترجمه منوچهر بدیعی از رمان «چهره‌ی مرد هنرمند در جوانی» جیمز جویس را در ۴۶۶ صفحه و بهای ۱۹۵ هزار تومان منتشر کرد.

نخستین چاپ این کتاب سال ۱۳۸۰ به بهای ۲۱۰۰ تومان منتشر شده بود. «چهره‌ مرد هنرمند در جوانی» اولین و شناخته‌ شده‌ترین رمان جیمز جویس، نویسنده‌ شهیر ایرلندی است. استیون ددالوس، شخصیت اصلی این داستان، بین انتخاب شغلی هنری یا مذهبی مردد است.

این شخصیت به‌تدریج بعد از فرازونشیب‌هایی که می‌توان اسمش را یک مبارزه‌ معنوی گذاشت، تغییری نمادین را از سر می‌گذراند و از فردی سرگشته به فردی حقیقت‌طلب تبدیل می‌شود. برخی معتقدند شخصیت این رمانِ جویس خود اوست. در حقیقت این کتاب شرح حال نویسنده است که در قالب رمانی پنج‌ فصلی ارائه شده و از دو سالگی تا حوالی بیست‌ سالگی‌ او را توصیف کرده است.

تبلیغات
فروشگاه لوازم هنری
فروشگاه لوازم هنری

آرت ویم، تهیه و توزیع لوازم هنری در سطوح مبتدی و حرفه ای،، ارائه رنگ و مدیوم ، بوم و کاغذ ، قلم مو ، ابزار هنری با کیفیت های متنوع و قیمت مناسب سراسر ایران !

البته این موضوع را می‌توان با نظریه‌ ادبی جویس هم تطبیق داد. او معتقد است هر اثر ادبی حتی نمایشنامه‌ای شبه‌تاریخی مانند هملت زندگی‌نامه‌ی خودنوشت پدیدآورنده‌اش یعنی شکسپیر است. شخصیت ددالوس بعد از این کتاب در کتاب اولیس هم سروکله‌اش پیدا می‌شود و آنجا جوانی بیست‌ودوساله است.

جویس در شخصیت اصلی رمان تردید و آشفتگی و پوچ‌گرایی نسل جدید را نشان داده‌است. نویسنده از تلمیح استفاده کرده و با استفاده از متن کتاب مقدس صحنه مرگ و قیامت را در این رمان نوشته ‌است. پرویز داریوش نیز این رمان با عنوان «سیمای مرد هنرآفرین در جوانی» به فارسی برگردانده است.

این ترجمه را نشر اساطیر منتشر می‌کند.. .


بازنشر از : مهر

انتشارات نیلوفر

نشر نیلوفر

جیمز جویس

تازه های نشر


چراغ خطی و تعمیرات چراع ال ای دی