معرفی کتاب کتاب و کتابخوانی مجموعه داستان مجموعه داستان کوتاه «به وقت بی وقتی» با همکاری مشترک گروهی از نویسندگان

1401\06\08 16:50:17


مجموعه داستان کوتاه «به وقت بی وقتی» منتشر شد

مجموعه داستان کوتاه «به وقت بی وقتی» با همکاری مشترک گروهی از نویسندگان توسط انتشارات نسک به چاپ رسید.

کتاب «به وقتِ بی وقتی» یک مجموعه داستان کوتاه است که با همکاری مشترک گروهی از نویسندگان (اعضا گروه هنری ادبی ژو) جمع آوری و به‌تازگی توسط انتشارات نسک به چاپ رسیده است.

این انجمن فعالیت خود را از سال ۱۳۹۶ با حمایت نشر نَسک آغاز کرده است. اولین مجموعه از سوی این گروه نویسندگان با عنوان «گورستان می رقصد» در سال ۱۳۹۷ به چاپ رسیده است. این گروه در هر کتاب یک موقعیت مکانی مشخص (لوکیشن) را به‌عنوان حلقه اشتراک داستان‌ها در نظر می‌گیرد.

تبلیغات
فروشگاه لوازم هنری
فروشگاه لوازم هنری

آرت ویم، تهیه و توزیع لوازم هنری در سطوح مبتدی و حرفه ای،، ارائه رنگ و مدیوم ، بوم و کاغذ ، قلم مو ، ابزار هنری با کیفیت های متنوع و قیمت مناسب سراسر ایران !

درواقع در هر مجموعه نویسندگان خود را در یک موقعیت مکانی مشخص در نظر می‌گیرند و داستان شخصی خود را در آن مکان خلق می‌کنند؛ بنابراین هر داستان هویت مستقل خود را دارد و هر نویسنده با نگاه شخصی به آن مکان، داستان خود را روایت می‌کند. موقعیت مکانی مجموعه‌ به وقتِ بی وقتی، «آرایشگاه» است. این کتاب شامل داستان‌های «به وقت بی وقتی» از فروزان اسکندری، معاف از رزم از حمید شهیری، وصله ناجور از مژگان شعبانی، رنگ موی عسلی از سارا رحمانی نهوجی و شیوه لبخند زدن به فاجعه در آرایشگاه زیبا از سپهر سهرابی است.

مجموعه‌ به وقت بی وقتی دهمین اثر مشترک این جمع پنج‌نفره است و داستان‌های چاپ‌شده در این مجموعه غالباً موضوعی اجتماعی دارند. حضور چند نویسنده در یک مجموعه واحد و نگاه متفاوت هرکدام در خلق داستانی مکان محور این امکان را فراهم می‌کند تا کتاب طیف گسترده‌تری از مخاطبان در برگیرد و تنوع سبک، داستان‌پردازی و نگارش را به همراه داشته باشد. همچنین این تنوع نگاه می‌تواند باعث جذب مخاطبان بیشتری شود.

این انجمن درصدد است تا در ادامه کار گروهی خود برای هر مجموعه از یک نویسنده مهمان دعوت به عمل آورد تا در کنار آثار نویسندگان ثابت گروه داستان‌های متنوع دیگری را هم به چاپ برسانند.. .


بازنشر از : مهر

معرفی کتاب

کتاب و کتابخوانی

مجموعه داستان


نمایندگی زومر - جک پارکینگ زومر - ریموت زومر