خانه عکاسان ایران حوزه هنری اربعین حسینی عکاسی خانه عکاسان ایران مس

1401\06\08 08:25:38


مسابقه عکس «رقص بیرق‌ها» در اربعین حسینی برگزار می‌شود

خانه عکاسان ایران مسابقه عکس «رقص بیرق‌ها» را با موضوع عکس پرچم‌ها در اربعین حسینی برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، مسیر اربعین مسیر عاشقی و دلدادگی و حرکت میلیون‌ها زائر به سمت کربلاست.

مسیری که همه با هم در یک مسیر به سمت هدفی مشترک در حرکت هستند. تمام این مسیر پر است از نمادهایی که در رأس آن رقص بیرق‌های حسینی و پرچم‌ها رخ می‌نماید. بر آن شدیم تا بزرگترین تجمع اهتزاز پرچم‌ها را به تصویر بکشیم و اربعین را جهانی‌تر کنیم.

موضوعات حضور پرچم‌ها در کلیه مسیر پیاده روی اربعین از پایانه‌های مرزی تا کربلای معلی با رنگ‌ها و نوشته‌ای مختلف اعم از پرچم‌های متبرک به اسامی اهل بیت (ع) تا حضور پرچم کشورهای مختلف، پرچم موکب ها، پرچم‌های همراه زائران، پرچم بر دست کودکان، پرچم‌های طول مسیر پیاده روی، پرچم کشورها و گروه‌ها و هر نوع تصویری که شاخصه اصلی آن حضور پرچم در پیاده‌روی اربعین باشد. بخش‌های مسابقه بخش موبایلی: کلیه عکس‌هایی که با استفاده از دوربین موبایل ثبت شده‌اند بخش حرفه‌ای: کلیه عکس‌هایی که توسط دوربین حرفه‌ای ثبت شده باشند. مقررات ۱- شرکت در این مسابقه در بخش موبایلی برای کلیه زائران آزاد است و عکاسان حرفه‌ای می‌توانند در هر دو بخش شرکت کنند.

۲- عکس‌هایی که صرفاً در محدوده مرز ایران و عراق و کشور عراق گرفته شده باشند پذیرفته می‌شوند. (در صورت اثبات عدم رعایت این موضوع، عکس‌های ارسالی حذف خواهند شد) ۳- فقط عکس‌هایی که در تاریخ هفتم الی بیست و هفتم شهریور (سه هفته منتهی به اربعین حسینی) در منطقه یاد شده ثبت شوند، پذیرفته می‌شود. ۴- عکس‌ها باید رنگی و بدون ویرایش ارائه شوند.

۵- قبل از سفر از صحت تاریخ و ساعت دوربین مطمئن شوید تا در صورت نیاز به استناد بتوان از صحت آن مطمئن بود. ۶- در بخش حرفه‌ای هر عکاس می‌تواند جمعاً ۲۰ عکس و در بخش موبایلی ۱۰ عکس ارسال کند. جوایز بخش حرفه‌ای نفر اول ۴۰ میلیون ریال نفر دوم ۳۰ میلیون ریال نفر سوم ۲۰ میلیون ریال جوایز بخش موبایلی به هر کدام از ۵ نفر برگزیده ۱ میلیون ریال اهدا خواهد شد.

هیأت داوران متعاقباً اعلام خواهد شد. مهلت ارسال آثار: شنبه ۹ مهرماه ۱۴۰۱ کلیه عکس‌ها باید با مشخص کردن بخش ارسالی به شماره واتساپ خانه عکاسان ایران (۰۹۰۱۴۵۵۰۵۷۰) یا آدرس انتهای خیابان سمیه، نرسیده به پل حافظ، حوزه هنری، طبقه چهارم، خانه عکاسان ایران، اتاق ۴۱۵ ارسال کنند.. .


بازنشر از : مهر

خانه عکاسان ایران

حوزه هنری

اربعین حسینی

عکاسی


قفسه فلزی - قفسه انبار