1401\06\08 16:50:16


کتاب «لطفا ساکت، اون مک فی!» روانه بازار نشر شد

کتاب «لطفا ساکت، اون مک فی!» نوشته ترودی لودویگ توسط کتاب‌های زرافه روانه بازار نشر شد.

«لطفا ساکت، اُوِن مَک‌فی!» نوشته ترودی لودویگ، با تصویرگری پاتریس بارتن و ترجمه معصومه نفیسی برای گروه سنی «ب» به‌تازگی توسط انتشارات سیمای شرق منتشر و راهی بازار نشر شده است.

این‌کتاب یکی از عناوین مجموعه کتاب‌های زرافه است که این‌ناشر چاپ می‌کند و تلاش دارد نشان دهد چه زمانی باید گوینده و در چه موقعیتی باید شنونده خوبی باشیم و برای آن به چه مهارت‌هایی نیاز داریم. این کتاب تاکید دارد شنونده خوبی بودن مهارتی مهم و کاربردی در زندگی همه ماست. تِرودی لودویگ، نویسنده و سخنران شناخته شده‌ای است که بر روی موضوع کمک کردن به کودکان برای برقراری ارتباط و تعامل با همسالان خود با شیوه‌های همدلانه متمرکز شده و جایزه‌های متعددی نیز در این زمینه کسب کرده است.

او این بار داستان پسر پرحرفی را نقل کرده که مخاطبان، همزمان با خواندن آن با صدای بلند می‌خندند و به پیام ظریف داستان که تأکیدی است بر قدرت گوش دادن، پی می‌برند: «گوش دادن نه تنها با گوش‌هایتان که با قلبتان هم هست.» در خلاصه داستان این کتاب آمده است: «اُوِن مَکفی نه تنها دوست دارد حرف بزند، که عاشق حرف زدن است! تمام دقیقه‌های بیداری‌اش یکریز با معلم‌ها، همکلاسی‌ها، پدر و مادرش، سگش و حتی با خودش حرف می‌زند. اما گاهی این پرحرفی‌ها مزاحم گوش دادنش به صحبت‌های دیگران می‌شود. تا اینکه یک روز اُوِن با لارنژیت و گرفتگی کاملِ صدا از خواب بیدار می‌شود و این همان فرصتی است که برای شنیدن حرف‌های دیگران به آن نیاز دارد…» در پایان کتاب نیز کودک همراه با والد یا اولیای تربیتی می‌تواند پرسش‌هایی را بخواند و تلاش کند تا برای هر کدام پاسخ مناسبی پیدا کند.

فهرست پرسش‌های آخر کتاب بزرگسالان را قادر می‌سازد با کودک در سطحی عمیق‌تر کار کنند. این بخش تعاملی، بسیار حیاتی است و به کودک این امکان را می‌دهد که روی افکار و احساساتش تمرکز کند تا بتواند گفت‏وگویی فعال با فردی بزرگسال‌ داشته باشد. پاتریس بارتِن تصویرگر این کتاب، مدرک لیسانس خود را از استودیوی هنر دانشگاه تگزاس در آستین گرفت.

او کتاب‌های زیادی را تصویرگری کرده است، «زمان درخشیدن» یکی از این کتاب‌های اوست که به فارسی هم ترجمه شده و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است. معصومه نفیسی از مترجمان شناخته شده حوزه کودک و نوجوان، این کتاب را به همه کودکان تقدیم کرده به امید فرصت‌های ناب شنیده شدنشان... این‌کتاب در ۳۶ صفحه منتشر شده است..

.


بازنشر از : مهر

معرفی کتاب

کتاب و کتابخوانی

ادبیات کودک و نوجوان