1402\01\22 12:41:21


کتاب صوتی «مطرد» با صدای ۹ گوینده و بازیگر منتشر شد

کتاب صوتی «مطرد» نوشته ستاره روشن با صدای ۹ گوینده و بازیگر سینما و تلویزیون توسط موسسه نوین کتاب گویا منتشر شد.

کتاب صوتی «مطرد» نوشته ستاره روشن با صدای ۹ گوینده و بازیگر سینما و تلویزیون توسط نوین کتاب گویا منتشر شد.

این کتاب صوتی با صدای منوچهر والی‌زاده، مهراب قاسم‌خانی، امیر غفارمنش، روشنک گرامی، حسن همایی، میلاد فتوحی، متین بختی، منیژه قاسمی‌فرد و اهورا نیازی و با انتخاب موسیقی مهدی زارع منتشر شد. ستاره روشن نویسنده، روزنامه‌نگار، منتقد ادبی و فیلمنامه‌نویس متولد اردیبهشت ١٣٧١ تهران است. او دانش‌آموخته رشته گرافیک بوده و صاحب‌سبک در تلفیق ژانر معما با سبک‌ها و مکاتب مختلف در گروه سنی نوجوان و بزرگسال است.

از دیگر آثار او می‌توان به سه‌گانه ارتش شش‌گله در ژانر فانتزی معمایی‌زیست‌محیطی، بازمانده آقای ف. ف، طنز معمایی و مطرد، روانشناختی معمایی اشاره کرد. کتاب «مطرد» مجموعه پنج داستان کوتاه است که نویسنده در هر کدام از داستان‌ها، به یک بیماری روانی می‌پردازد و آن‌ها را در لباس داستان شرح می‌دهد.

دلیل حضور تعداد زیاد بازیگران و صداپیشگان در این اثر، آن است که تعدادی از داستان‌های این مجموعه صرفاً با یک راوی نقل نشده است، بلکه هر شخصیتی را یک هنرمند روایت کرده و این به درک بیشتر فضای داستان و صدای ذهنی و درونی افراد مبتلا به بیماری‌های روانی کمک می‌کند. هنگام شنیدن این اثر، نباید در جستجوی یافتنِ نام‌های واقعی بود؛ بلکه، زمان و مکان در این کتاب معلق است و همه چیز در مرزی میانِ هستی و نیستی رخ می‌دهد. من در اتاق شماره ۱۳، زندگی اسرارآمیز دستیار خانم میم، دختری با بال‌های سنجاقک، مطرد، و مصاحبه جنجالی با یک دیوانه از جمله عناوین داستان‌های این کتاب است.

در بخشی از این کتاب می‌شنویم: «دفترچه خاطرات عزیزم، این آخرین خاطره‌ای است که برائت می‌نویسم. امروز مدام در حال درد کشیدن بودم و پاهای من به شدت درد می‌کند. زخم‌هایم دیگر خوب نمی‌شود.

جای زخم‌های کهنه‌ام روی زانوانم مانده و قسمتی از ساق پایم گوشت اضافه درآورده. پدرم از این موضوع خوشحال است. من هم خوشحال هستم.

امشب دعاهایم را خواندم و از خداوند طلب بخشش کردم. بین خودمان بماند؛ اما مثل همیشه من هیچ کار بدی نکرده بودم. ولی می‌دانی، پدرم می‌گوید این کار لازم است و ما باید همیشه به خاطر نفس‌هایمان از خداوند طلب بخشش کنیم.

من هم در همان موقع یاد تو افتادم. یاد حرف‌هایی که برای تو می‌زنم. حرف‌هایی که فقط من از آن خبر دارم و تو».

اختلال دوقطبی، اختلال اضطراب اجتماعی، نکروفیلیا (مرده‌خواهی)، اسکیزوفرنی و افراط‌گری پنج نمونه از اختلالات روانی که مردم جامعه کمتر با آن آشنایی دارند و در این کتاب به آنها پرداخته شده است. کتاب صوتی «مطرد» نوشته ستاره روشن که نسخه چاپی آن توسط انتشارات صدای معاصر منتشر شده، در ۴ ساعت و ۴۵ دقیقه تولید شده است.. .


بازنشر از : مهر

کتاب صوتی

معرفی کتاب

کتاب و کتابخوانی

اسکیزوفرنی