1402\10\11 13:25:04


آرژانتین لیاقت داشتن لیونل مسی را نداشت

ورزش 3/ مدافع چپ آرژانتینی سابق اتلتیکو معتقد است لیونل مسی با تیم ملی اسپانیا فاتح دو جام جهانی می‌شد و اینکه آرژانتینی ها سال های زیادی در مورد او ناسپاس بودند.   لیونل مسی در کودکی آرژانتین را به مقصد اسپانیا ترک کرد تا برای بارسلونا بازی کند.

مدافع چپ آرژانتینی سابق اتلتیکو معتقد است لیونل مسی با تیم ملی اسپانیا فاتح دو جام جهانی می‌شد و اینکه آرژانتینی ها سال های زیادی در مورد او ناسپاس بودند.  لیونل مسی در کودکی آرژانتین را به مقصد اسپانیا ترک کرد تا برای بارسلونا بازی کند.

او وارد لاماسیا شد و در سن پایین توانست اولین بازی رسمی خود برای بارسا را انجام دهد و به سرعت نیز برای تیم ملی آرژانتین به میدان رفت.اسپانیا سخت تلاش کرد مسی را از رفتن به تیم ملی آرژانتین منصرف کند ولی موفق نشد. اسپانیا در مقطعی تلاش برای جذب مسی داشت که یکی از بهترین دوره‌های تاریخش را پشت سر می گذاشت.مسی سال ها با تیم ملی آرژانتین موفق به فتح جام نشد ولی در دو سه سال گذشته به تمامی ناکامی ها پایان داد و توانست فاتح جام جهانی و کوپا آمه‌ریکا شود.ماریانو پرنیا، ستاره آرژانتینی سابق اتلتیکو (2006 تا 2010)، معتقد است مسی اگر برای اسپانیا بازی می کرد، حداقل دو قهرمانی جام جهانی را در کارنامه داشت. او که خود یازده بازی ملی برای اسپانیا بین سال های 2006 تا 2007 انجام داد، گفت: «من مسی را از روزهای شروع فوتبالش می شناسم و از همان ابتدا می دانستم روزی بهترین بازیکن جهان می شود.

او جوانی با پتانسیل بالا بود که دست از یادگیری و پیشرفت بر نمی داشت.» بازار پرنیا ادامه داد: «ما آرژانتینی ها در مقطعی لایق داشتن این اعجوبه نبودیم. از مسی بارها انتقاد می کردند و حتی در مقطعی می گفتند او نباید برای جام جهانی دعوت شود. مردم یادشان رفته بود که او آرژانتین را به اسپانیا ترجیح داد در حالی که اگر برای اسپانیا بازی کرده بود، الان حداقل دو قهرمانی جام جهانی داشت.

او می توانست به اسپانیا کمک کند به جز 2010 یک جام جهانی دیگر نیز فتح کند و من در این تردید ندارم. خوشحالم که مسی توانست به رویایش در تیم ملی آرژانتین برسد و در قطر جام را بالای سر برد.». .


بازنشر از : آخرین خبر