1401\05\31 22:07:23


استقلال گران‌تر از پرسپولیس!

ورزش 3/ باشگاه استقلال نیز به مانند پرسپولیس، لیست هزینه‌های خود در فصل جاری را منتشر کرد که رقم 343 میلیارد تومان را نشان می‌دهد. پس از پرسپولیس حالا شفاف سازی قراردادها نیز به استقلال رسید.

باشگاه استقلال نیز به مانند پرسپولیس، لیست هزینه‌های خود در فصل جاری را منتشر کرد که رقم 343 میلیارد تومان را نشان می‌دهد.پس از پرسپولیس حالا شفاف سازی قراردادها نیز به استقلال رسید.

پس از حضور دو باشگاه بزرگ پایتخت در بورس، آنها باید تمامی اسناد و مدارک مهم خود از جمله ریزهزینه ها و مبلغ قرارداد بازیکنان را منتشر کنند و در همین زمینه، امروز نامه مربوط به افشای قرارداد بازیکنان و کادرفنی آبی ها در سامانه کدال بارگذاری شد.طبق این افشای اطلاعات صورت گرفته، استقلالی ها برای فصل جاری 343 میلیارد تومان هزینه کرده اند که با محاسبه ریسک ناشی از طرح شکایت و...، رقم 379 میلیارد را نشان می دهد.در زیر به بررسی هزینه های آبی پوشان می پردازیم:* هزینه 297 میلیاردی برای بازیکنان طبق اعلام رسمی باشگاه استقلال، این تیم برای 26 بازیکن ایرانی خود مبلغ 224 میلیارد و 730 میلیون تومان هزینه کرده است. نکته جالب اینکه با احتساب نام کاوه رضایی، سیاوش یزدانی، محمد محبی و مهدی قایدی شمار بازیکنان ایرانی آبی ها به این عدد می رسد و این مسئله نشان می دهد که با وجود نامشخص بودن وضعیت کاوه، رقم قرارداد او در لیست هزینه های تیم اعمال شده است. ضمن اینکه این موضوع درباره دو بازیکن جدید تیم یعنی محبی و قایدی نیز صدق می کند.آبی ها برای سه بازیکن خارجی خود یعنی کوین یامگا، عزیزبک آمانوف و رافائل سیلوا نیز 29 میلیارد و 680 میلیون تومان هزینه کرده اند.

تقریبا می توان گفت که استقلال برای هر بازیکن خارجی خود به طور میانگین 10 میلیارد هزینه کرده که با توجه به سطح کیفی این افراد، رقم معقولی به شمار می رود.البته استقلالی ها همچنین رقمی را به عنوان پاداش برای بازیکنان خود تعیین کرده اند که عدد 42 میلیارد و 800 میلیون را نشان می دهد. البته این پاداش ها به عملکرد تیم و خود بازیکنان در طول فصل و نتایج کسب شده بستگی دارد و ممکن است تمام این مبلغ و یا بخشی از آن فعال شود تا به طور کلی هزینه بازیکنان داخلی و خارجی (29 بازیکن) با فرض فعال شدن تمامی آپشن های پاداش به عدد 297 میلیارد و 210 میلیون تومان برسد.مقایسه: پرسپولیسی ها برای 25 بازیکن خود و با فرض فعالسازی تمامی پاداش ها و البته بدون احتساب هزینه های جذب لوکادیا، مبلغ 233 میلیارد تومان هزینه کرده بودند که البته دستمزد این بازیکن (و جذب احتمالی دیاباته) باعث افزایش چشمگیر هزینه های پرسپولیس خواهد شد.* هزینه 21 میلیاردی ساپینتو و دستیارانشدر لیست استقلالی ها، 16 نفر اعم از دستیار، مربی، سرپرست، کادر اجرایی و... به عنوان کادرفنی ایرانی آبی ها معرفی شده اند و تمامی این افراد هزینه ای به میزان 10 میلیارد و 950 میلیون تومان به همراه داشته اند.

ضمن اینکه ساپینتو به همراه دو دستیار و یک مربی بدنساز خارجی که با خود به ایران آورده، هزینه ای بالغ بر 21 میلیارد و 280 میلیون تومان برای باشگاه داشته است.برای اعضای کادرفنی و به مانند بازیکنان نیز پاداشی تعیین شده است. چنانچه تمامی آپشن های موجود در قرارداد این 20 نفر اجرا شود، باشگاه باید مبلغی به میزان 6 میلیارد و 300 میلیون تومان به این افراد بپردازد.در نهایت و با احتساب اینکه اگر مبلغ پاداش موجود در قرارداد اعضای کادرفنی فعال شده و به آنها تعلق بگیرد، استقلال باید رقم 38 میلیارد و 530 میلیون تومان به کادر فنی خود بپردازد.این فهرست هزینه های پرسپولیس است که چند روز پیش منتشر شد. بدون احتساب لوکادیا، استقلال و پرسپولیس اختلاف 56 میلیاردی دارند.

چنانچه هزینه 1.2 میلیون دلاری برای لوکادیا صحت داشته باشد، این اختلاف به حوالی 20 میلیارد تومان می رسد و اگر سرخپوشان بازیکنی مانند دیاباته را نیز به خدمت بگیرند، فاصله هزینه های دو باشگاه بسیار کمتر خواهد شد.مقایسه: پرسپولیس برای کادرفنی 17 نفره خود و با احتساب پاداش ها، 50 میلیارد و 315 میلیون تومان هزینه کرده بود.* 7 میلیارد بودجه تیم های پایهدر بخش تیم های پایه نیز، استقلالی ها برای 150 نفر مبلغ 7 میلیارد و 300 میلیون تومان هزینه خواهند کرد. نکته جالب اینکه این رقم در تیم پرسپولیس 4 میلیارد و 200 میلیون تومان بود.* نتیجه گیری کلی:1- رقم دقیق هزینه های استقلال در فصل جاری، عدد 343 میلیارد تومان (برای 199 نفر) را نشان می دهد که البته با احتساب ریسک ناشی از طرح دعوی علیه باشگاه به دلیل اعلام لیست مازاد و لغو قرارداد و همچنین صدور ITC بازیکنان، تا مبلغ 379 میلیارد تومان برآورد شده است.2- رقم دقیق هزینه های پرسپولیس نیز بدون لوکادیا 287 میلیارد و 533 میلیون تومان (برای 192 نفر) است که البته با محاسبه ریسک ناشی از طرح دعوی علیه سرخپوشان، 322 میلیارد و 533 میلیون تومان برآورد شده است.. .


بازنشر از : آخرین خبر