1402\01\22 03:09:08


تصمیم فوری برای هیئت‌مدیره و مدیرعامل استقلال

ورزش 3/ محمد پولادگر، معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، روی خط برنامه فوتبال برتر حاضر شد و گفت‌وگویی با میثاقی، مجری این برنامه داشت. او راجع به بررسی تخلفات صورت گرفته، ۹۰ میلیارد پولی که برای پرداخت طلب استراماچونی به استقلال داده شده بود و همچنین اتفاقات این باشگاه در دوره مدیریت دو مدیرعامل اخیر را توضیح داد.

محمد پولادگر، معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، روی خط برنامه فوتبال برتر حاضر شد و گفت‌وگویی با میثاقی، مجری این برنامه داشت.

او راجع به بررسی تخلفات صورت گرفته، ۹۰ میلیارد پولی که برای پرداخت طلب استراماچونی به استقلال داده شده بود و همچنین اتفاقات این باشگاه در دوره مدیریت دو مدیرعامل اخیر را توضیح داد.در مورد اتفاقات ماه‌های آخر آقای آجورلو تا آمدن آقای فتح‌الله‌زاده توضیح دهید.چند ماه پیش هیئت مدیره تصمیم به جابجایی در مورد مدیرعامل باشگاه گرفت. شکایت‌هایی بود و خود اعضای هیئت مدیره هم به عملکرد آقای آجورلو معترض بودند و بنابراین تصمیم به جابجایی گرفته شد و آقای فتح‌الله‌زاده که از مدیران با سابقه و شناخته شده هستند، انتخاب شد. پرداخت طلب مربی سابق این تیم، آقای استراماچونی، در جریان قرار دارم که دو مرتبه مدیر وقت این باشگاه مسئولیت داشت که پرداخت کند ولی متاسفانه انجام نشد.

در این مرحله که آقای فتح‌الله‌زاده بحثش مورد نظر است، او تا لحظات آخر پیگیر موضوع بود و آنجایی که نیاز بود وزارتخانه ورود کند، این کار را انجام دادیم. آقای فتح‌الله‌زاده خواستار برگزاری جلسه بود ولی آقای قربان‌زاده قبول نمی‌کرد چون تنشی میان آنها ایجاد شده بود ولی این جلسه به هرحال برگزار شد و آنجا آقای قربان‌زاده هم قول داد که باشگاه تامین شود و این بدهی پرداخت شود. آقای فتح‌الله‌زاده به عنوان مدیرعامل هیچوقت نگفت نمی‌توانم این را انجام دهم و ما این لحظات را برای پرداخت از دست دادیم.

او تا ساعت یک شب مشغول مذاکره با وکیل استراماچونی بود تا از او مهلت بگیرد.به تخلفات صورت گرفته در این باشگاه رسیدگی می‌کنید؟در رابطه با مدیریت، بعضا وزارتخانه را متهم می‌کنند که کنترل نداشتید، وقتی هیئت مدیره و مدیرعامل تعیین می‌شود، این‌ها باید در قبال اختیارات‌شان پاسخگو باشند. ما نمی‌توانیم کسی را بگذاریم و بگوییم اختیاراتی نداری ولی باید پاسخگو باشی. پارسال شکایت‌هایی شد و متوجه شدم سازمان بازرسی کل کشور یک تیم را برای بررسی این موضوعات مستقر کرده است.

گزارش یک برهه زمانی خاص بود و موضوعاتی که مربوط به دو مدیرعامل اخیر باشگاه بود بررسی شد. این گزارش در تاریخ ۶ فروردین رسیده و دیروز هم ما یک تیم فرستادیم که بررسی کنند و توضیحات هیئت مدیره را بخواهیم. قطعا در رابطه با مدیرعامل و هیئت مدیره تصمیمات فوری اتخاذ خواهد شد.

این باشگاه‌ها سرمایه ملی ما هستند و اگر تخلفی صورت گرفته باشد ما هیچ محدودیت و گارانتی برای هیچکس نداریم که اگر تخلفی صورت گرفته، مماشات کنیم. به نظر شما بهتر نبود مشکلات‌شان حل می‌شد و بعدا به تخلفات استقلال یا پرسپولیس نظارت می‌کردید؟ می‌دانید حضور در آسیا چقدر مهم است. بازار من تا لحظه آخر که با آقای فتح‌الله‌زاده در ارتباط بودم، ایشان نگفت نمی‌توانیم.در اسفندماه که آقای فتح‌الله‌زاده اینجا آمدند مشخص بود از این فرایند یک یورو هم در نمی‌آید چه برسد به یک میلیون و نیم یورو! خود ما شرایط پرداخت چنین پولی را نداشتیم. اسپانسر می‌گرفتید برای پرداخت طلب و بعدا رسیدگی می‌کردید که چه کسی تخلف کرده است.این کار انجام شد و آقای فتح‌الله زاده باید توضیح دهد. تا آخرین لحظه برای این موضوع تلاش می‌کرد.اگر آدم حقوقی درستی داشتید لازم نبود تا شب قبل صبر کنید و همان اسفندماه به شما اطلاع می‌داد که از این کار چیزی در نمی‌آید.به هرحال این مسئولیت باشگاه است والا آن پولی که در اختیار باشگاه قرار داده شد با همین هدف بود که این طلب پرداخت شود و این مشکل ایجاد نشود.

این‌ها حمایت‌های وزارتخانه بوده و در این سال‌ها از این دو باشگاه حمایت صورت گرفته است. پول کمی نبود که از جایی تامین کنیم.در برج نهم، استقلال مبلغ ۹۰ میلیارد می‌گیرد که آن موقع با ۴۰ میلیارد می‌شد پول استرا را داد. بعد از این تایم یک هشداری ندادید و دقیق نشدید که شما این پول را برای پرداخت بدهی‌ها گرفتید؟چرا؛ به هرحال ما ۵۴ فدراسیون زیرمجموعه داریم که باید همه این‌ها را کنترل کنیم.

پایان سال نزدیک به ۱۲ مجمع برگزار کردیم. این نیست که نظارتی صورت نگرفته باشد. هیئت مدیره و مدیرعامل وقت اختیاراتی داشتند.

همین الان آقای فتح‌الله‌زاده یک لیست پرداختی دارد و هزاران توجیه که این پولی را که گرفتم را جاهای دیگر پرداخت کرده‌ام.. .


بازنشر از : آخرین خبر