1402\10\11 13:25:13


تورس: خوشحال می‌شوم اگر استقلال قهرمان لیگ شود

ورزش 3/ ستاره اسپانیایی گل‌گهر می‌گوید که گل‌گهر در تابستان اهمیت بیشتری به او داد و به همین دلیل تصمیم گرفت تا راهی سیرجان شود. روبرتو تورس از جمله بازیکنانی است که با نظر جواد نکونام به لیگ ایران آمد و بازی‌های خوبی را نیز در ترکیب فولاد به نمایش گذاشت.

ستاره اسپانیایی گل‌گهر می‌گوید که گل‌گهر در تابستان اهمیت بیشتری به او داد و به همین دلیل تصمیم گرفت تا راهی سیرجان شود.روبرتو تورس از جمله بازیکنانی است که با نظر جواد نکونام به لیگ ایران آمد و بازی‌های خوبی را نیز در ترکیب فولاد به نمایش گذاشت.

با حضور نکو روی نیمکت استقلال، آبی پوشان به دنبال جذب این بازیکن بودند ولی در نهایت او راهی سیرجان شد تا لباس گل‌گهر را بر تن کند.عدم وجود یک هافبک تهاجمی خلاق در ترکیب استقلال، طی فصول اخیر به‌شدت حس شده و هواداران این تیم امیدوار بودند که با جذب تورس، این مشکل تا حدود زیادی رفع شود ولی این اتفاق رخ نداده و عملکرد موفق این بازیکن در لباس گل گهر، حسرت هواداران آبی پوش را نیز بیشتر کرده است.این بازیکن از تعطیلات نیم‌فصل استفاده کرد و جمعه شب راهی کشورش شد. فرهیختگان در گفت‌وگویی که با این بازیکن داشته، از آخرین شرایطش در گل‌گهر، اتفاقات ابتدای فصل که باعث شد تا او استقلالی نشود و آینده فوتبالی‌اش دقایقی به صحبت پرداخته که آن را در ادامه می‌خوانید:صحبت را از آخرین وضعیت‌تان در سیرجان آغاز کنیم. از شرایط‌تان در گل‌گهر چه‌قدر راضی هستید؟شرایطم در سیرجان خوب است و از حضور در تیمی مانند گل‌گهر راضی هستم.

مورد خاصی در اینجا وجود ندارد که نگران‌کننده باشد و وضعیت در این تیم مناسب است. معمولا در تهران زندگی می‌کنیم و برای برگزاری دیدارهای خود در لیگ برتر، سه یا چهار روز قبل از بازی‌هایی که میزبان هستیم، به سیرجان می‌رویم. بازار پس به همین دلیل است که محل سکونت خود را در تهران انتخاب کرده‌اید؟بله، درست است. در هر صورت چون در تهران تمرین می‌کنیم، بهتر بود که در همین شهر هم زندگی و اسکان داشته باشم.خانواده‌ات هم با شما زندگی می‌کنند؟بله، گاهی به تهران سفر می‌کنند و با هم هستیم.گل‌های زیبا و به قول برخی فوتبال‌دوستان گل‌های لالیگایی شما بعد از دوران حضور در فولاد همچنان ادامه دارد.

این بار هم مقابل سپاهان گل دیگری به این سبک به ثمر رساندید. در این خصوص صحبت می‌کنید؟من بیشتر از اینکه به تیمم برای کسب برتری و موفقیت در زمین کمک می‌کنم، بسیار خوشحالم. در نیم‌فصل اول رقابت‌ها در 7 دیدار گل‌گهر را همراهی کردم که 3 گل به ثمر رساندم و 3 پاس گل هم دادم که این آمار برای 7 بازی می‌تواند آمار خوبی به شمار رود.

ضمن اینکه در همین دیدارها پاس‌هایی دادم که آنها هم می‌توانستند تبدیل به گل شوند تا به این ترتیب تعداد پاس گل‌هایم نیز بیشتر شود.بعد از حضور در فولاد خوزستان، امسال در دومین فصل پیاپی حضور در فوتبال ایران به گل‌گهر پیوستید. به‌صورت کلی از فوتبال ایران بعد از دو سال چه ارزیابی دارید؟فوتبال ایران بسیار رقابتی دنبال می‌شود و به همین دلیل است که با هیجان زیاد از سوی هواداران دنبال می‌شود. همچنین باید گفت بازیکنان باکیفیتی در لیگ برتر ایران بازی می‌کنند.به نظرت تفاوت ویژه‌ فوتبال ایران با فوتبال اروپا در چه موردی است؟شاید یکی از بزرگ‌ترین تفاوت‌هایی که در فوتبال ایران نسبت به فوتبال اروپا وجود دارد، زمین‌هایی هستند که در آن بازی می‌کنیم.

کیفیت چمن و زمین بازی در برخی شهرها بسیار بد است و بعضی وقت‌ها با این شرایط، سخت است که به‌عنوان یک فوتبالیست بخواهیم خودمان را با این زمین‌ها و کیفیتی که دارند وفق دهیم.قانون سقف بودجه تا چه اندازه به رشد فوتبال کمک می‌کند؟ خود شما چقدر با این قانون موافق هستید؟کاملا با این قانون موافق هستم، یعنی اینکه سقفی برای پرداختی به مجموع بازیکنان وجود داشته باشد؛ چراکه با این شرایط، تیم‌ها از وضعیت مشابهی برخوردار می‌شوند و هیچ تیمی نسبت به سایر تیم‌های دیگر از مزیت خاص و برتری ویژه‌ای برخوردار نخواهد شد.در اسپانیا یا کشورهایی که بازی کردید این قوانین وجود دارد؟ به چه شکلی اجرا شده است؟در اروپا این قانون به نام فیرپلی مالی از 6 یا 7 سال قبل وجود داشته و به نظر کارکرد موفقی هم داشته است.البته به‌خاطر همین قانون و تبعات آن با یک سپاهان تضعیف شده بازی کردید و موفق شدید این تیم را شکست دهید (به‌خاطر محرومیت 6 بازیکن این تیم).ما سپاهان را بردیم چون بازی خیلی خوبی را مقابل این تیم انجام دادیم. البته سپاهانی‌ها بازیکنان محروم و مصدوم مهمی داشتند؛ هرچند سطح بازی ما در این دیدار خانگی بسیار بالا بود که موفق شدیم این تیم را شکست بدهیم و تنها همین مسئله عاملی برای برتری ما مقابل این تیم بود. همه این‌ها درحالی است که سپاهان درمجموع تیم بسیار خوبی دارد و حتی نیمکت‌نشینان این تیم هم در حد و اندازه‌های بازیکنان اصلی‌اش هستند و واقعا تفاوتی نمی‌کند کدام‌یک از آنها در ترکیب اصلی قرار می‌گیرد.

سپاهان با وجود محرومانی که در این دیدار داشت، باز هم از نیمکت قوی و بازیکنانی یک‌دست بهره می‌برد و ما در چنین شرایطی این تیم را شکست دادیم.هنوز هم با جواد نکونام، سرمربی‌ای که باعث حضورت در فوتبال ایران شد در ارتباط هستی؟در روز بازی استقلال و گل‌گهر که چندی پیش در سیرجان برگزار شد، با هم صحبت کردیم. او دوست من است و با هم روابط خوبی داریم.در ابتدای فصل جاری نکونام اعتقاد زیادی به شما داشت و به هر قیمتی می‌خواست از وجودتان در استقلال بهره ببرد. درنهایت درحالی‌که خیلی‌ها منتظر حضور شما در جمع آبی‌ها بودند، راهی سیرجان شدید.در تابستان گذشته درباره خیلی از مسائل با برخی تیم‌ها صحبت‌هایی به میان آمد اما گل‌گهر اهمیت بیشتری به من داد و به همین خاطر تصمیم گرفتم با این تیم قرارداد امضا کنم.چه اتفاقی افتاد که استقلالی نشدی؟ در هر صورت احتمالا همین قانون سقف بودجه مانع از حضورتان در تهران شده باشدصحبت کردن درباره اینکه چرا در تابستان به استقلال نرفتم الان دیگر اهمیتی ندارد، چون نمی‌خواهم درباره چیزهایی صحبت کنم یا درباره مسائلی فکر کنم که اتفاق نیفتاده است.

همان‌طور که گفتم اتفاقاتی افتاد که منجر شد تا به سیرجان بروم.شنیده می‌شود برای نیم‌فصل یا فصل بعدی همچنان مورد نظر نکونام هستید. این مورد را شنیده‌اید، نظرتان در این مورد چیست؟درباره علاقه نکونام برای جذب من در ژانویه یا همان نیم‌فصل زمستانی هیچ اطلاعی ندارم. تمرکزم روی تیم خودم در سیرجان است و درباره آینده فعلا چیزی نمی‌دانم و نمی‌توانم درباره‌اش صحبت کنم.به‌عنوان سوال پایانی، چه تیمی امسال قهرمان لیگ برتر ایران خواهد شد؟دانستن اینکه چه تیمی قهرمان لیگ برتر ایران می‌شود از حالا سخت است و واقعا نمی‌توان این مورد را پیش‌بینی کرد.

رقابت‌ها در لیگ برتر نزدیک هستند تا جایی که فاصله چندانی بین تیم‌ها در بالای جدول وجود ندارد. باز هم تاکید می‌کنم که لیگ ایران بسیار رقابتی دنبال می‌شود و این مورد کار را برای پیش‌بینی قهرمان سخت می‌کند. با این حال به نظر سپاهان تیم خوبی دارد؛ هرچند به‌خاطر نکونام و یوسو سسما، سرمربی و مربی استقلال که از دوستانم به شمار می‌روند خیلی خوشحال می‌شوم اگر این تیم به‌عنوان قهرمانی برسد..

.


بازنشر از : آخرین خبر