1401\05\22 22:04:07


حرکت جنجالی سردار آزمون در بوندس‌لیگا

ورزش 3/ شاید بدبین‌ترین هوادار لورکوزن هم تصور نمی‌کرد این فصل با سه باخت متوالی آغاز شود. پس از حذف ناباورانه از جام حذفی آلمان، بایر لورکوزن هفته گذشته در یک مسابقه پایاپای با یک گل مغلوب بوروسیا دورتموند شد و امروز در شرایطی که انتظار می‌رفت آگسبورگ را در خانه شکست بدهد، در نهایت در یک مسابقه عجیب دو بر یک مغلوب حریفی شد که انتظار نمی‌رفت در ورزشگاه بایر آرنا دست به شگفتی بزند.

ورزش 3/ شاید بدبین‌ترین هوادار لورکوزن هم تصور نمی‌کرد این فصل با سه باخت متوالی آغاز شود.
پس از حذف ناباورانه از جام حذفی آلمان، بایر لورکوزن هفته گذشته در یک مسابقه پایاپای با یک گل مغلوب بوروسیا دورتموند شد و امروز در شرایطی که انتظار می‌رفت آگسبورگ را در خانه شکست بدهد، در نهایت در یک مسابقه عجیب دو بر یک مغلوب حریفی شد که انتظار نمی‌رفت در ورزشگاه بایر آرنا دست به شگفتی بزند.
آگسبورگ در این مسابقه با یک گل زودهنگام و غافلگیرانه پیش افتاد و لورکوزن با حملات دامنه‌دار توانست در دقیقه ۴۳ توسط چارلز آرانگوئیز بازی را به تساوی بکشد؛ در این بین، سردار آزمون که در پُست ۹ بازی می‌کرد و پشت پاتریک شیک وظیفه تغذیه او و اضافه شدن به خط حمله را برعهده داشت، در تلاش‌های مکرر برای گلزنی موفق به انجام این کار نشد. او در نیمه اول سه بار و در نیمه دوم چهار بار در فرصت گلزنی قرار گرفت که واکنش‌های عجیب دروازه‌بان آگسبورگ و بدشانسی روی ضربات سر مانع از گلزنی آزمون شد. با این حال او به همراه موسی دیابی، وینگر راست لورکوزن بهترین بازیکنان این تیم به نظر می‌آمدند.
نکته مهم مسابقه، بازی تاخیری و اعصاب خُردکن آگسبورگ و همراهی داور مسابقه با آنها بود که در نهایت یک صحنه جنجالی را هم رقم زد.
در اوج حملات لورکوزن در ۱۰ دقیقه مانده به پایان بازی و در شرایطی که یک کرنر روی دروازه آگسبورگ به دست آمده بود، بازیکنان لورکوزن با سرعت به دنبال آرایش در خط حمله و یورش به دروازه حریف بودند که مدافع آگسبورگ در کنار خط عرضی روی زمین افتاد و اعلام مصدومیت کرد ولی در حالی که تمام بدن او بیرون از زمین بود و فقط یکی، دو سانتی متر از قوزک پای این بازیکن روی خط بود، داور بازی را نگه داشت و اجازه شروع مسابقه را نمی‌داد که همین مسئله موجب خشم بازیکنان لورکوزن و حرکت بعدی آزمون شد.
در این لحظه سردار از محوطه جدا شد و خود را به بازیکن حریف رساند و پای او را به بیرون زمین هل داد؛ تصمیمی که در ابتدا با واکنش پزشک تیم آگسبورگ و سپس مداخله داور و کارت زرد او و جنجالی در بین بازیکنان توام شد.


آزمون در بازی امروز با شور و اشتیاق زیادی بازی کرد، اما در حالی که می‌توانست نام خود را در بین گلزنان مسابقه ببیند، مغلوب تیز چنگی گلر و بخت و اقبال بدش شد.
در این بین، سردار هم که به شدت برافروخته و عصبانی به نظر می‌رسید، مدام برای بازیکنان حریف خط و نشان می‌کشید تا انتقام این بازی تاخیری و ناجوانمردانه را از آنها خواهد گرفت، اما دقیقا برخلاف این پیش‌بینی، آگسبورگ روی یک ضدحمله صاحب یک موقعیت پشت محوطه جریمه شد که شوت آندره هان، بازیکن تعویضی این تیم به تور دروازه لورکوزن بوسه زد تا به این شکل حریف در کمال تعجب از میزبان پیش بیفتد.
حرکت سردار و درگیری بازیکنان آگسبورگ با او موجب شد تا ستاره ایرانی بایرلورکوزن در دقیقه ۷۹ کارت زرد بگیرد
در این صحنه به نظر می‌رسید مهاجم آگسبورگ در محوطه جریمه لورکوزن حضور داشته و روی توپ تاثیرگذار بوده و کمک داور به همین دلیل گل را مردود کرد، اما داور پس از بازبینی و مشورت با کمک داور ویدئویی گل را مورد قبول قرار داد، در حالی که به نظر می‌رسید تصمیم کمک داور درست‌تر بوده است.
بازهم حملات لورکوزن با میدان‌داری دمیر بای روی دروازه آگسبورگ ادامه یافت، اما هیچکدام از آنها راهی به دروازه حریف پیدا نکرد تا گلر حریف ستاره بازی امروز باشد. او یکبار یک ضربه تک به تک را از سردار گرفت و با مهار یک تک به تک دیگر از شیک، یک سوپرواکنش نیز در اواسط نیمه دوم ثبت کرد تا تیمش را در بازی نگه دارد.
لورکوزن با دو شکست متوالی در دو هفته ابتدایی در قعر جدول بوندس لیگا است و باید سر و سامانی به وضعیت خود بدهد.


بازنشر از : آخرین خبر