1401\06\01 09:21:04


دلایل ضعف‌های خط دفاعی استقلال. فوتبال با اعتراض زندگی می‌کند!

کارشناس و پسشکسوت فوتبال با بیان این که خط دفاعی آبی پوشان ناهماهنگ است، گفت: استقلال بازی حساسی برابر مس دارد اما مدافعان این تیم نباید برابر مدافعان حریف اشتباه کنند.

منصور رشیدی در گفتگو با خبرنگار مهر و در خصوص شرایط استقلال و پیروزی این تیم برابر ملوان بندرانزلی گفت: استقلال هفته اول ناهماهنگ بود و تاوان آن را پس داد اما در هفته دوم بهتر شد.

البته نیمه اول برابر ملوان کمی سر درگم بودند و نتوانستند نمایش خوبی از خود نشان دهند و این ملوان بود که توانست از یکی از موقعیت‌هایش استفاده کرده و به گل دست پیدا کند. وی افزود: در نیمه دوم تغییراتی که ساپینتو در ترکیب به وجود آورد، بازی را به نفع استقلال به پایان رساند. تعویض‌های به موقع عامل پیروزی استقلال شد.

به عنوان نمونه قائدی با اینکه زمان زیادی در بازی حضور نداشت اما توانست از فرصت‌هایی که به دست آورده هم یک گل بزند و هم یک پنالتی برای استقلال بگیرد و نشان داد در هفته‌های بعد می‌تواند زمان بیشتری را در بازی حضور داشته باشد. رشیدی در مورد انتقاداتی که از خط دفاع استقلال می‌شود، گفت: فصل گذشته استقلال کمترین گل خورده را داشت اما در این فصل آبی‌ها سه گل را دریافت کردند. مدافعان استقلال هنوز به هماهنگی و درک متقابل نرسیده اند و همین مسئله باعث شده اشتباهات آنها زیاد باشد.

استقلال سه گل از سپاهان و ملوان دریافت کرد که برای هر سه گل اشتباهات مدافعان بود که باعث گل زدن حریفان شد. حالا با آمدن مرادمند و یزدانی و هماهنگی بین این دو در آینده استقلال می‌تواند امیدوارتر بازی کند و کمتر گلی را دریافت کند. وی در مورد دیدار روز پنج شنبه استقلال برابر مس کرمان که در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد، اظهار داشت: مس مقابل پیکان بازی خوبی از خود به نمایش گذاشت و توانست برنده باشد.

آنها به تهران می آیند تا بتوانند با امتیاز به کرمان برگردند. مسی‌ها جنگنده، سخت کوش و دونده هستند و این می‌تواند برای استقلال درد سر ساز شوند. آنها نباید حریف را دست کم بگیرند و نباید فکر کنند چون در آزادی بازی می‌کنند برابر حریفانشان برنده خواهند بود.

ساپینتو باید بهترین ترکیب را مقابل مس به میدان بفرستد. بازیکنانی که از آمادگی کامل برخوردارند و در دو هفته اخیر نمایش قابل قبولی داشته اند. در مجموع استقلال باید مراقب ضدحمله های مس باشد چون مس یک تیم جوان است و می‌خواهد از دوندگی اش به بهترین نحو استفاده کند.

کارشناس فوتبال در مورد اعتراضاتی که در دو هفته اول لیگ نسبت به داوری توسط تیم‌ها صورت گرفته است، اظهار داشت: فوتبال ما به اعتراضات عادت کرده و با آن زندگی می‌کند. هر هفته شاهد یک جنجال در مورد داوری هستیم. داوران ما جوان هستند و از تجربه بالایی برخوردار نیستند اما بازیکنان هم باید خود را کنترل کرده و تنها تمرکزشان برروی بازی‌ها باشد.

در دو هفته اخیر چند اشتباه داوری هم باعث شد تا چند تیم امتیاز از دست بدهند. کمیته داوران باید نسبت به چینش داوران برای بازی‌ها وسواس بیشتری به خرج دهد تا تیم‌ها متضرر نشوند. رشیدی در پایان خاطرنشان کرد: برخی تیم‌ها سرمایه گذاری زیادی کردند تا بتوانند در لیگ قهرمان شوند اما یک اشتباه از داور باعث خواهد شد تا همه سرمایه آنها از بین برود.

بنابراین باید از داورانی در لیگ استفاده شود که تجربه بالایی دارند. با اینکه در هفته‌های اول هستیم، اعتراضات زیاد شده و اعتقاد دارم هرچه از زمان بازی‌ها بگذرد و بازی حساس‌تر شود کار برای داوران سخت‌تر خواهد شد. بنابراین وظیفه فدراسیون و کمیته داوران است که در این خصوص عملکرد بهتری داشته باشند تا اتفاقات ناخوشایندی در فوتبال ما اتفاق نیفتد..

.


بازنشر از : مهر

ملوان بندر انزلی

منصور رشیدی

ورزشگاه آزادی