1402\10\11 13:25:07


رئیس بارسلونا به سیم آخر می‌زند

ورزش 3/ طبق ادعای دیاریو اسپورت، خوان لاپورتا برای سر و سامان دادن به شرایط مالی بارسلونا احتمالا در تابستان تصمیمیاتی سختگیرانه در مورد تیم اول باشگاه خواهد گرفت.   خوان لاپورتا در سال 2024 چالش‌های مهمی پیش رو دارد.

طبق ادعای دیاریو اسپورت، خوان لاپورتا برای سر و سامان دادن به شرایط مالی بارسلونا احتمالا در تابستان تصمیمیاتی سختگیرانه در مورد تیم اول باشگاه خواهد گرفت.  خوان لاپورتا در سال 2024 چالش‌های مهمی پیش رو دارد.

نزدیک به سه سال پیش بود که او دوباره رئیس بارسلونا شد و توانسته شرایط مالی باشگاه را سر و سامانی بدهد، هرچند همچنان بارسلونا نمی‌تواند با بزرگان اروپا برای خریدهای گران‌قیمت رقابت کند.رئیس در اولین اقدام سال قصد شکایت از شرکت آلمانی لیبرو را دارد که قرار بود 40 میلیون یورو برای خرید 10 درصد از بارسا استودیو پرداخت کند ولی زیر قولش زد اما یکی از مهم‌ترین چالش‌های او آماده کردن دو سوم ورزشگاه نوکمپ تا 29 نوامبر است. او وعده داده نوکمپ با ظرفیت 60 هزار نفر را در مقطع پایانی سال آماده میزبانی از بازی‌های بارسلونا کند تا تیم پس از یک سال و نیم به خانه‌اش برگردد.لاپورتا اخیرا وعده داد که سال 2024 سالی پربارتر از لحاظ موفقیت‌های ورزشی برای بارسا خواهد بود و اینکه تلاش دارند بیشتر از دو جام کسب کنند. بارسا سال قبل توانست لالیگا و سوپرجام را فتح کند.از نظر اقتصادی لاپورتا می‌خواهد به 859 میلیون یورو درآمدزایی و یازده میلیون یورو سود برسد که طبق ادعای اسپورت، سنگین‌ترین چالش لاپورتاست و به سختی بتواند به آن برسد.

لاپورتا اگر بتواند به وعده‌های خود عمل کند، در سال 2026 بار دیگر در رقابت با ویکتور فونت برای ریاست بارسا، دست بالاتر را خواهد داشت.اسپورت همچنین نوشته است که لاپورتا به اطرافیانش گفته است که تابستان ممکن است تصمیماتی سخت‌گیرانه برای تیم اول بگیرد و چند بازیکن مهم تیم را بفروشد. ژاوی نیز در صورت ناکامی بارسا در جام‌های مختلف، اخراج خواهد شد. همچنین تمدید با الکسیا پوتیاس، ستاره تیم زنان باشگاه، نیز چالش بزرگ دیگر رئیس خواهد بود..

.


بازنشر از : آخرین خبر