1401\06\01 09:22:21


رکود انتخابات هیات‌های استانی در خراسان رضوی. ۷ هیات در بلاتکلیفی

اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی طی ماه‌های گذشته اقدامی برای برگزاری انتخابات نداشته در حالیکه هفت هیات این استان در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

به گزارش خبرنگار مهر، از مجموع هیات های ورزشی که زیر نظر اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی فعالیت دارند، ۷ هیات بدون رئیس هستند و ماه هاست که با سرپرست اداره می شوند.

البته نام نویسی از کاندیداها برای برگزاری انتخابات این هیات ها انجام شده اما به نظر می رسد اراده جدی جهت تشکیل مجامع آنها وجود ندارد چراکه اقدامات انتخاباتی برای هر یک از این هیات ها در یک مرحله متوقف شده است. دوومیدانی از جمله هیات های استانی خراسان رضوی است که از حدود پنج ماه پیش با سرپرستی بیانی مدیریت می شود. ثبت نام کاندیداهای این هیات انجام شده و حتی خبرنگار مهر کسب اطلاع کرده که نتیجه استعلام آنها هم در اختیار اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی قرار گرفته است با این حال گام نهایی در جهت تشکیل مجمع و رای گیری برای تعیین رئیس جدید برداشته نشده است.

مشابه این شرایط در هیات نجات غریق و غواصی استان خراسان رضوی هم وجود دارد. حمیدرضا ده دشتی که ریاست این هیات را بر عهده داشت بعد از اتمام دوره قانونی خود با حکم مدیر فعلی اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی به عنوان سرپرست منصوب شد تا همچنان رتق و فتق امور را بر عهده داشته باشد. وی یکی از اولویت های خود در دوره سرپرستی را مهیا کردن شرایط برای برگزاری انتخابات قرار داد.

بر همین اساس نام نویسی کاندیداهای ریاست در هیات نجات غریق و غواصی استان خراسان رضوی خیلی وقت پیش از این انجام شد طوریکه ۴۰ روز است که نتیجه بررسی پرونده آنها و تایید صلاحیت شان اعلام شده اما اقدامات انتخاباتی این هیات هم مانند هیات دوومیدانی در آستانه مشخص کردن زمانی برای تشکیل مجمع و برگزاری انتخابات، متوقف شد. اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی در حالی با وجود مهیا بودن کامل شرایط در برگزاری هرچه زودتر انتخابات دو هیات دوومیدانی و نجات غریق و غواصی خود کوتاهی می کند که پنج هیات دیگر این استان هم با سرپرست اداره می شوند و در نوبت انتخابات قرار دارند؛ از جمله هیات شنا که چندماهی است با سرپرستی مجید مشتاق مدیریت می شود. نام نویسی کاندیداهای این هیات انجام شده اما هنوز نتیجه تایید صلاحیت آنها اعلام نشده است.

هیات های پرورش اندام (جواد بهار آرا)، انجمن های ورزشی (شجاع)، اسکیت (عجم خراسانی) و دوچرخه سواری (طهوریان عسکری) هم شرایط مشابه هیات شنا دارند یعنی از چند ماه پیش وارد دوره سرپرستی شده اند اما مسیر انتخاباتی آنها در مرحله تایید نهایی صلاحیت کاندیداها به بن بست رسیده است. قابل تامل اینکه این هیات های استانی در دوره سید علی اکبرهاشمی وارد دوره سرپرستی شدند و شاید به همین دلیل است که سرپرست برخی از آنها مانند هیات پرورش اندام و انجمن های ورزشی از میان دانشگاهیان انتخاب شدند چراکه خودِ هاشمی به عنوان یک فرد دانشگاهی در راس اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی قرار گرفت. سید علی اکبرهاشمی نیمه اسفندماه سال گذشته به عنوان سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی جایگزین افشین داوری شد.

وی از حدود یک ماه پیش هم حکم مدیر کلی خود را دریافت کرده اما این موضوع هم اراده لازم برای پیگیری انتخابات هیات ها و برگزاری هرچه زودتر آنها را موجب نشده است.. .


بازنشر از : مهر

اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی

علی اکبر هاشمی جواهری

مجمع انتخابات