ورزش 3/ حالا دیگر همه با هم در جریان خبر عجیب لغو شبانه مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال قرار گرفته‌اند. در شرایطی که قرار بود ساعت ۹ صبح انتخابات با حضور مهدی تاج، میرشاد ماجد

1401\06\08 04:46:07


صبحانه شوک‌آور ناظران AFC در هتل آزادی

ورزش 3/ حالا دیگر همه با هم در جریان خبر عجیب لغو شبانه مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال قرار گرفته‌اند. در شرایطی که قرار بود ساعت ۹ صبح انتخابات با حضور مهدی تاج، میرشاد ماجدی و عزیزالله محمدی برگزار شود، فدراسیون فوتبال در ساعت ۴۶ دقیق بامداد در اطل

حالا دیگر همه با هم در جریان خبر عجیب لغو شبانه مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال قرار گرفته‌اند.در شرایطی که قرار بود ساعت ۹ صبح انتخابات با حضور مهدی تاج، میرشاد ماجدی و عزیزالله محمدی برگزار شود، فدراسیون فوتبال در ساعت ۴۶ دقیق بامداد در اطلاعیه‌ای مهم از لغو مجمع به خاطر  عدم رعایت قوانین و مقررات انتخاباتی فدراسیون توسط کمیته بدوی خبر داد.اما چه سلسله اتفاقاتی باعث شد شاهد این اتفاقات عجیب و غریب باشیم؟اولین سوال این است که آیا حسن کامرانی‌فر طبق اساسنامه اجازه لغو انتخابات فدراسیون را با صدور اطلاعیه داشت؟در جواب بدون هیچ گونه جانب داری باید نوشت که ماده ۲۷ اساسنامه فدراسیون اجازه این کار را به کامرانی فر می‌دهد.

همان‌طور که در اطلاعیه فدراسیون هم به آن اشاره شده، کلیه مکاتبات مرتبط با انتخابات با امضا دبیرکل رسمیت دارد ‌ مسئولیت قانونی آن و برگزاری مجامع هم طبق اساسنامه با دبیرکل است.طبق بند «ی»ماده ۲۷ اساسنامه هم دبیرکل موظف به فراهم کردن پشتیبانی و امکانات لجستیک و اجرایی برای کمیته‌های انتخاباتی جهت برگزاری انتخابات است.به این ترتیب کامرانی فر طبق قانون اقدام به لغو مجمع انتخاباتی کرده و اختیار آن را داشته است. منتهی دلایل آن باید به صورت دقیق مورد بررسی قرار بگیرد.هم‌چنین زمان‌بندی اتخاذ تصمیم.* البته طبق بند الف ماده ۲۷ دبیرکل مجری تصمیمات هیئت رییسه و مجمع عمومی تحت نظارت ‌ با هماهنگی رئیس فدراسیون است. منتهی او زمانی تصمیم به لغو انتخابات فدراسیون در ساعت ۴۶ دقیقه بامداد گرفت که میرشاد ماجدی به عنوان سرپرست فدراسیون روی آنتن زنده تلویزیون در حال دفاع از برنامه‌های انتخاباتی خود بود و از برگزاری انتخابات حرف می‌زد!حسن کامرانی‌فر در صحبت‌های‌ کوتاه خود در برنامه فوتبال برتر با قدرت گفته است که لغو انتخابات فدراسیون هیچ تبعاتی برای فوتبال ایران به همراه نخواهد داشت و خطر تعلیق فوتبال کشور را در آستانه جام جهانی تهدید نخواهد کرد.ولی این حرفی است که دبیرکل فدراسیون زده است و بدون هیچ تردیدی فدراسیون ایران باید پاسخ‌های کاملا قانع کننده و رسمی برای فدراسیون جهانی فوتبال و کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کند.بدون تعارف باید نوشت که همه امیدوارند هیچ تصمیمی توسط نهادهای بین المللی حاکم بر فوتبال علیه ایران اتخاذ نشود اما نمی‌توان با جدیت کامل اعلام کرد که هیچ خطری وجود ندارد.

اتفاقا فوتبال کشور در موقعیت بسیار حساسی قرار دارد.تمام این اتفاقات که منجر به لغو مجمع انتخاباتی شده موضوعی نبوده که در فاصله زمانی ۲۴ ساعت مانده به برگزاری انتخابات رخ داده باشد و اگر گزارش یا مستندهای درباره تخلف کمیته بدوی انتخابات و سایر عوامل وجود داشته، از قبل باید به اطلاع فیفا و afc و‌ حتی کمیته اخلاق می‌رسید.* یکی از اتفاقات بسیار مهم روز دوشنبه عدم برگزاری جلسه ناظران کنفدراسیون فوتبال آسیا با اعضای کمیته بدوی انتخابات بود. شنیده می‌شود که برنامه ریزی برای برگزاری یک جلسه و ارائه گزارش و مستندات انجام شده بود ولی اعضا به بهانه‌ ترافیک‌ و زمان در جلسه شرکت نکرده بودند و این نشست لغو شده بود. به هر صورت گزارش ناظر کنفدراسیون فوتبال آسیا که در تهران حضور دارد هم از اهمیت بسیار زیادی در معادلات روزهای آینده برخوردار است.

آنها که امروز صبح به تهران آمده و در هتل آزادی در منطقه اوین خواب بودند صبح زود از اتفاقات شوکه کننده امشب مطلع خواهند شد!. .


بازنشر از : آخرین خبر


استعلام قیمت کارتن لیمینتی