1402\10\11 16:19:42


ماجرای بازیکن آزاد شدن مهدی طارمی چیست؟

تسنیم/مهدی طارمی مهاجم ایرانی تیم فوتبال پورتو در پایان فصل جاری بازیکن آزاد خواهد شد. با پایان یافتن سال 2023 میلادی و باز شدن پنجره نقل‌وانتقالات زمستانی جاری، باشگاه‌ها از بامداد امروز (دوشنبه 11 دی) این فرصت را دارند تا به طور رسمی با باشگاه‌های دیگر بر سر جذب بازیکنان مدنظر خود وارد مذاکره شوند.

مهدی طارمی مهاجم ایرانی تیم فوتبال پورتو در پایان فصل جاری بازیکن آزاد خواهد شد.با پایان یافتن سال 2023 میلادی و باز شدن پنجره نقل‌وانتقالات زمستانی جاری، باشگاه‌ها از بامداد امروز (دوشنبه 11 دی) این فرصت را دارند تا به طور رسمی با باشگاه‌های دیگر بر سر جذب بازیکنان مدنظر خود وارد مذاکره شوند.

یکی از این بازیکنان مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو است.طارمی 31 ساله که چهارمین سال حضورش در پورتو را تجربه می‌کند، تا تاریخ 30 ژوئن 2024 (10 تیر 1403) تحت‌قرارداد باشگاه پورتو است، اما طبق قوانین فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) آزاد است که از همین امروز با باشگاه‌های دیگر وارد مذاکره شود و حتی پیش‌قرارداد ببندد.پرسش اینجاست که آیا مهدی طارمی بازیکن آزاد (Free agent) حساب می‌شود؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت که بازیکن آزاد به فردی خطاب می‌شود که دیگر تحت‌قرارداد باشگاهی نباشد و از آنجایی که طارمی تا پایان ماه ژوئن با پورتو قرارداد دارد، او بازیکن آزاد حساب نمی‌شود و تنها می‌تواند به طور قانونی با باشگاه‌های دیگر مذاکره کند.طارمی در حال حاضر جزو آن دسته بازیکنانی است که می‌توانند با باشگاه‌های دیگر به طور قانونی مذاکره کرده و در پایان فصل به عنوان بازیکن آزاد راهی تیمی دیگر شوند که به آن انتقال رایگان (Free Transfer) گفته می‌شود و باشگاه بعدی‌اش رقمی را بابت جذب او پرداخت نمی‌کند و تنها مسئول پرداخت حق و حقوق بازیکن خواهد بود.مهاجم ایرانی پورتو تاکنون در 171 بازی از رقابت‌های مختلف برای این تیم پرتغالی به میدان رفته و در کنار به ثمر رساندن 86 گل، 53 پاس‌گل هم برای هم‌تیمی‌هایش ساخته است. بازار گفته می‌شود باشگاه اینتر مشتری اصلی مهاجم 31 ساله پورتو است و قصد دارد کار انتقال او به عنوان بازیکن آزاد در پایان فصل را در همین ژانویه نهایی کند.. .


بازنشر از : آخرین خبر