1401\06\01 06:50:08


مسابقات جهانی کشتی. جدال 2 غول ایرانی و آمریکایی برای طلا

فارس/ در تحلیل وزن 97 کیلوگرم مسابقات جهانی کشتی آزاد، یک سایت آمریکایی تحلیل کرد کشتی‌گیر این کشور همراه با محمدحسین محمدیان از ایران برای طلا تلاش خواهند کرد. مسابقات کشتی آزاد و فرنگی جهانی به میزبانی بلگراد از 19 شهریورماه آغاز می‌شود که یک

در تحلیل وزن 97 کیلوگرم مسابقات جهانی کشتی آزاد، یک سایت آمریکایی تحلیل کرد کشتی‌گیر این کشور همراه با محمدحسین محمدیان از ایران برای طلا تلاش خواهند کرد.مسابقات کشتی آزاد و فرنگی جهانی به میزبانی بلگراد از 19 شهریورماه آغاز می‌شود که یک سایت آمریکایی در تحلیل وزن به وزن کشتی آزاد، نگاهی به وزن 97 کیلوگرم داشته است.

این سایت در تحلیل خود نوشت: کایل اسنایدر برای هشتمین بار متوالی از آمریکا در وزن 97 کیلوگرم در مسابقات قهرمانی جهان حضور خواهد داشت و به دنبال کسب هشتمین مدال متوالی خود است. 8 کشتی‌گیر برتر با جمع‌آوری امتیازات خود بعد از المپیک توکیو در سیدبندی قرار می‌گیرند که کایل اسنایدر از آمریکا در سید اول قرار دارد و ماگومدگاجی نوروف نیز در سید دوم است.سیدبندی:کایل اسنایدرماگومدگاجی نوروفسلیمان کارادنیزباتزول اولزی سایخانمحمد زاکاریفرینریس سالاسمحمدحسین محمدیانباتیربک تساکلوفبهترین کشتی‌گیران: کایل اسنایدر از آمریکا و محمدحسین محمدیان از ایرانبا غیبت روس‌ها در مسابقات جهانی کشتی، مدال طلای وزن 97 کیلوگرم بعد از سال 2017 به کشتی‌گیری غیر از عبدالرشید سعداله‌یف خواهد رسید. در مسابقات جهانی امسال محمدحسین محمدیان و کایل اسنایدر 2 مدعی بزرگ این وزن برای کسب عنوان قهرمانی هستند.

محمدیان در مسابقات جهانی 2014 موفق به کسب مدال برنز شد اما تست دوپینگ او در سال 2015 مثبت و وی به مدت 4 سال محروم شد. وی از سال 2020 دوباره به میادین برگشت.اوج عملکرد محمدیان در سال 2020-21 بود و او توانست راهی المپیک توکیو شود اما با شکست مقابل اودیکادزه از کسب مدال بازماند. محمدیان امسال به اوج بازگشته؛ وی در مسابقات قهرمانی آسیا قهرمان شد و مجتبی گلیج دارنده مدال برنز جهان را در دو دیدار متوالی شکست داد و به تیم جهانی ایران راه یافت.

اگر محمدیان بهترین کشتی را بگیرد، می‌تواند هرکسی را که در گروه خود است شکست دهد و اولین طلای جهانی خود را کسب کند.همانطور که گفته شد کایل اسنایدر در 8 دوره متوالی عضور تیم ملی آمریکا برای شرکت در رقابت‌های جهانی یا المپیک بوده و در هر دوره موفق به کسب مدال شده است. او در 18 سپتامبر برای کسب مدال کشتی خواهد گرفت. حال سوال این است که آیا او قادر به شکست دادن محمدیان و رقبای دیگری است که هرگز در رقابت با او روبرو نشده‌اند؟ محمدیان بزرگترین رقیب اسنایدر برای کسب مدال طلاست.

این 2 کشتی‌گیر قبلا با هم مبارزه کرده‌اند که برتری با محمدیان بود. حالا برای رقابت‌های جهانی قطعا اسنایدر با یک برنامه‌ریزی پا به میدان می‌گذارد و باید شاهد یک مسابقه نزدیک در بلگراد باشیم.مدعیان: باتیربک تساکلوف، گیوی ماچاراشویلی/ الیزبار اودیکادزه، فیض‌الله آکتورک/سلیمان کارادنیز، ماگومدگاجی نوروفسال 2022 مدعیان زیادی را در وزن 97 کیلوگرم به خود دیده است که اکثریت آنها روس هستند اما برای کشورهای دیگر مبارزه می‌کنند که از این بین می‌توان به باتیربک تساکلوف اشاره کرد. او اکنون نماینده اسلواکی در مسابقات جهانی است.

وی در سال 2018 نماینده روسیه در مسابقات جهانی بود اما با شکست مقابل علیرضا کریمی به مدال نرسید. این کشتی‌گیر می‌تواند در مرحله یک چهارم اسنایدر را به چالش بکشد.ماگومدگاجی نوروف دیگر ورزشکار روسی است که می‌تواند مدعیان کسب مدال را در این وزن با مشکل مواجه کند. وی در رقابت‌های قهرمانی جهان در سال 2019 موفق به کسب مدال برنز شد.

نوروف از سال 2019 به بعد بالا و پایین‌های زیادی داشت؛ او در المپیک توکیو، مسابقات جهانی 2021 و رقابت‌های قهرمانی اروپا در سال 2022 نتوانست به مدال دست یابد اما در بازی‌های مدیترانه آکتورک را شکست داد. نوروف به اندازه محمدیان و اسنایدر نخبه نیست اما می‌تواند برای کسب مدال تلاش کند.کشتی‌گیران خطرناک: ماگومدخان ماگومدوف از آذربایجان، ولادیسلاو بایتسایف از مجارستان، رینریس سالاس از کوبا و محمد زاکاریف از اوکراین2 کشتی‌گیری که باید خیلی مراقب آنها بود ماگومدوف و بایتسایف هستند که هر دو به صورت قرعه در جدول قرار می‌گیرند. ماگومدوف در سال 2018 در حالی که به عنوان نماینده روسیه حضور داشت قهرمان جهان شد و در سال 2022 به آذربایجان رفت.

بایتسایف کشتی‌گیر روسی‌الاصل در 5 سال گذشته به عنوان نفر دوم پشت عبدالرشید سعدالله‌یف بود. او در سال 2019 قهرمان ملی روسیه شد و در سال های 2017 و 2018 به مدال نقره رسید و امسال برای مجارستان کشتی می‌گیردپیش‌بینی‌ مدال:با وجود آخرین بردی که محمدیان مقابل اسنایدر داشته اما مبارزه این دو کشتی‌گیر در صربستان متفاوت خواهد بود. باتوجه به ثباتی که اسنایدر در رقابت‌های جهانی داشته او شانس زیادی برای کسب مدال طلا دارد. طلا: کایل اسنایدرنقره: محمدحسین محمدیانبرنز: باتیربک تساکلوف و ولادیسلاو بایتسایف.

.


بازنشر از : آخرین خبر