سیدمحمد پولادگر فدراسیون فوتبال کارلوس کی روش مجمع انتخابات معاون توسعه ورزش قهر

1401\06\08 14:27:23


پولادگر: وزارت ورزش پیگیر اتفاقات شبانه مجمع فوتبال خواهد بود

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش تاکید کرد که این وزارتخانه حتما اتفاقات شبانه رخ داده پیرامون مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال را پیگیری خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد پولادگر که در مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال حضور دارد بعد از انتخاب مهدی تاج به عنوان رئیس دو سال آینده این فدراسیون گفت: انتخابات این فدراسیون مانند انتخابات کمیته ملی المپیک که دو روز پیش برگزار شد، اهمیت داشت.

می دانیم که فوتبال در میان فدراسیون ها به خاطر مخاطبان زیادش جایگاه ویژه ای دارد. این فدراسیون باید سر و سامان می گرفت. وی با بیان اینکه خدا را شاکریم که انتخابات فدراسیون فوتبال برگزار شد، ادامه داد: اعضای مجمع با درایت و هوشمندی کمک کردند تا انتخابات برگزار شود، برگزاری این انتخابات نماد هوشمندی اعضای مجمع است.

در واقع نشان داده شد که به این میزان از هوشمندی رسیدیم که می توانیم خودمان تصمیم بگیریم. معاون وزیر ورزش در واکنش به پرسشی که در مورد اتفاقات شبانه پیرامون مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال مطرح شد، خاطرنشان کرد: من که خواب بودم و صبح که بیدار شدم متوجه انتشار خبر لغو انتخابات شدم. البته بلافاصله خبری منتشر شد با تاکید بر اینکه انتخابات برگزار می شود.

دلیل این اتفاقات را نمی دانم مهم این است که انتخابات با حضور نمایندگان AFC برگزار شد، از مجموع ۸۷ عضو مجمع ۸۰ نفر حضور داشتند. فکر می کنم دلیل غیبت برخی هم همان انتشار خبر لغو مجمع بود، اینطور که مطلع شدم برخی پس از این خبر بازگشتند. پولادگر همچنین تاکید کرد که وزارت ورزش حتما اتفاقات شبانه رخ داده پیرامون مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال را پیگیری خواهد کرد تا متوجه بشود که چرا این اتفاقات به صورت شبانه رخ داده است.

وی با بیان اینکه به فدراسیون فوتبال که امروز رئیس خود را شناخت تبریک می گویم، تصریح کرد: امیدواریم همه موارد اینجا فراموش شود، همه دست به دست هم می دهیم برای حضور تیم ملی در مسابقات پیش رو و کسب موفقیت. اتفاقات و صحبت های اخیر مطرح شده علیه سید محمد پولادگر پرسش دیگری بود که وی در واکنش به آن و اینکه آیا این مسائل باعث دلخوری شده است، گفت: واقعا متاثر می شوم، ورزش اینگونه که بعضی نشان می‌دهند نیست، جامعه ورزش محجوب و با حیا است، یک نفر و صحبت هایش نباید ملاک باشد. البته بهتر است سکوت کنیم اما دل چرکین شده ام و این طبیعی است.

وی در این زمینه ادامه داد: واقعا رعایت نکردن اصول، کسوت ها، ادب و ... باعث تاسف می شود. دین ما دین اخلاق است، پیامبر می فرمایند مبعوث شدم برای کامل کردن کرامت انسانی، سفارشات امامان معصوم ما هم بر این است.

ما یک دین اخلاق مدار داریم. معاون وزیر ورزش در بخش دیگری از صحبت هایش با تاکید بر اینک قطعا وزارت ورزش از فدراسیون فوتبال و رئیس جدیدش حمایت می کند، گفت: رویداد مهمی را پیش رو داریم که به نوعی مهمترین اتفاقی است که می افتد. باید بتوانیم مردم را شاد کنیم.

پولادگر در واکنش به اینکه«با تصمیم کمیته بدوی و با استناد به چهار بند اعلام شد که انتخابات لغو شده است، آیا کسی نباید تایید صلاحیت می شد که شده است»، گفت: نهادهای نظارتی حضور داشتند، موضوع را آقای کامرانی شروع کرد اما در نهایت برگزار کرد.  وی در مورد اینکه «امکان دارد نتیجه انتخابات باطل اعلام شود، مثلا مشخص شود که کمیته بدوی سهوا یا اشتباه نباید یک نفر را تایید صلاحیت می کرد اما این کار را انجام داده است انتخابات باطل می شود»، گفت: من در این مورد اطلاع ندارم اما پروسه انتخابات مدت زمان طولانی طول کشید. اگر قرار بود کسی تایید صلاحیت نشود، که می شد.  معاون وزیر در واکنش به پرسش هایی که در مورد تخلفات برخی کاندیداهای ریاست فدراسیون فوتبال و تغییر یکباره آنها مطرح شد،  خاطرنشان کرد: من اطلاعی از دادستانی ندارم، به هر حال همه ما می دانیم حتی نهادهای بین المللی هم رای دادگاه صالحه را ملاک قرار می دهند. برای متهم کردن یک فرد فرآیندی طی می شود، از او سوال می شود و اجازه پاسخ به او می دهند و در نهایت دادگاه صالحه که شامل قاضی، وکیل  و هیات منصفه است رای را صادر می کند که همه به آن تمکین می کنند.

آیا رایی برای کسی صادر شده است؟ وی در عین حال تاکید کرد: به حواشی نپردازید، فوتبال به آرامش نیاز دارد، کمتر از دو سه ماه زمان داریم تا تیم ملی در یک رویداد بزرگ حضور پیا کند.  پولادگر در پایان در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر مبنی بر اینکه «بازگشت کی روش به نیمکت تیم ملی یکی از وعده های انتخاباتی تاج برای ریاست در فدراسیون فوتبال بود. وزارت ورزش از این برنامه حمایت می کند؟»، گفت: تصمیم گیری در این زمینه با خود رئیس فدراسیون و اعضای هیات رئیسه است. هر تصمیمی که بر مبنای قانون و هوشمندی باشد از آن حمایت می کنیم..

.


بازنشر از : مهر

سیدمحمد پولادگر

فدراسیون فوتبال

کارلوس کی روش

مجمع انتخابات


کارشناسی خودرو در کرج - تشخیص رنگ ماشین