1403\01\27 11:32:04


گزارش فیفا درباره وضعیت ایران در جام ملت‌های فوتسال آسیا

سایت فدراسیون جهانی فوتبال به شرایط شاگردان وحید شمسایی در هفدهمین دوره جام ملت‌های فوتسال آسیا اشاره کرد.

سایت فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) درباره رقابت‌های جام ملت‌های فوتسال آسیا 2024 که از روز چهارشنبه 29 فروردین در کشور تایلند برگزار می‌شود، نوشت: این دوره از مسابقات، مرحله انتخابی جام جهانی 2024 ازبکستان محسوب می‌شود و چهار تیم برتر بازی‌ها راهی جام جهانی می‌شوند.

انتظار می‌رود ایران و ژاپن به جام جهانی 2024 صعود کند و به نظر می‌رسد رقابت برای کسب دو جایگاه دیگر باشد.

ایران و ژاپن تنها تیم‌هایی هستند که تاکنون به قهرمانی آسیا دست یافته‌اند. «تیم ملی» در غیاب آقای گل دوره گذشته یعنی حسین طیبی به میدان می‌رود، اما به سه بازیکن برجسته خود یعنی سالار آقاپور، سعید احمد عباسی و مسلم اولادقباد می‌بالد.

ایران پیشتاز قاطع گروه D مسابقات است و افغانستان که برای اولین بار در این بازی‌ها شرکت می‌کند، پیشرفت سریعی را زیر نظر مربی ایرانی خود یعنی مجید مرتضایی تجربه کرده است.

آرتور، رافائل هنمی، کوکورو هارادا و کازویا شیمیزو نیز خارج از ترکیب سامورایی آبی هستند. تایلندی‌ها نیز که سابقه کسب مدال‌های برنز و نقره رقابت‌ها را در کارنامه دارند، امیدوارند که برای سومین بار به مدال دست یابند و این مرتبه، مدال طلا را به گردن بیاویزند.

ازبکستان میزبان دوره آینده جام جهانی هم مصمم است به مراحل پایانی جام برسد.

میگل رودریگو سرمربی تیم ملی تایلند، با اشاره به همگروهی‌های این تیم در جام ملت‌های آسیا گفت: هیچ مسابقه‌ای آسان نیست. چین از مربیان اسپانیایی و ایتالیایی بهره می‌برد و میانمار، مربیانی از ایران دارد؛ کشوری که قدرت فوتسال جهان است.

این سایت همچنین به تعداد حضور تیم‌های آسیایی در ادوار جام جهانی اشاره کرد که ایران با هشت حضور در این رقابت‌ها، در میان تیم‌های آسیایی صدرنشین است. تیم‌های ملی استرالیا، تایلند و ژاپن نیز به ترتیب هفت، شش و پنج بار در معتبرترین رویداد فوتسال جهان شرکت کرده‌اند.

برنامه دیدارهای ایران در مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا به شرح زیر است:

پنجشنبه 30 فروردین 1403

ایران - افغانستان، ساعت 12:30

شنبه اول اردیبهشت 1403

ایران - بحرین، ساعت 17:30

دوشنبه 3 اردیبهشت 1403

ایران - کویت، ساعت 17:30

.

.


بازنشر از : منبع: تسنیم