1402\01\22 13:31:20


یوروهایی که ردی در اسناد مالی استقلال ندارند. وزارت ورزش زودتر چاره بیاندیشد

دومین بیانیه هیات بازرسی مالی سازمان خصوصی سازی در رابطه با ماجرای باشگاه استقلال منتشر شد و جزییات جدیدی از ماجرای مدیریت مالی در باشگاه استقلال رسانه‌ای شد.

در این اطلاعیه با عنوان "بیانیه شماره دو هیات بازرسی مالی سازمان خصوصی سازی" آمده است:

در بیانیه شماره یک هیات بازرسی مالی سازمان خصوصی سازی درباره چک های ادعایی آقای فتح الله زاده که در پی هفت ساعت حضور این هیات در باشگاه استقلال و بررسی همه اسناد مالی مرتبط تهیه و تنظیم شده بود، تا روز شنبه ۱۹ فروردین برای بازگرداندن ۵ میلیارد تومان به ایشان مهلت داده شد.

اما ایشان به این الزام عمل نکرد و علی‌رغم آنکه روز یکشنبه ۲۰ فروردین با حضور در سازمان خصوصی سازی از ساعت ۹ تا ۱۱ پذیرفت که نباید این پول پرداخت می شده ولی مدعی شد بازیکنان صاحب چک دو بار مبالغ این چک را دریافت کردند، نه ایشان و آقای نیازی! با این حال برای بازگرداندن این مبلغ، مجددا ایشان امروز دوشنبه ۲۱ فروردین ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۸:۳۰ حضور پیدا کرد و تا ۳۱ فروردین مهلت خواست که به ایشان مهلت داده شود تا ۵ میلیارد تومان را به باشگاه مسترد کند.

لذا باتوجه به آنکه بازرسی سازمان خصوصی سازی ثابت کرد که پرداخت این مبلغ تخلف بوده است، موضوع به نهادهای نظارتی و محاکم قضایی ارجاع خواهد شد. ضمنا علی رغم آنکه آقای فتح الله زاده در برنامه فوتبال برتر اعلام کرد که بصورت مستقیم و شخصی هرگز ارز دریافت نکرده است، بررسی هیات بازرسی مالی نشان می دهد که ایشان شخصا ۲۳۰ هزار یورو را از صرافی شربیانی دریافت کرده و رسید داده است اما هیچ ردی در اسناد مالی و حسابداری باشگاه وجود ندارد. صرفا انتقال ۹۰ هزار یورو به باشگاه سانتاکلارا تایید شده اما هنوز از سرنوشت ۱۴۰ هزار یورو، اطلاعات و اسنادی بدست نیامده است.

این در حالی است که واحد مالی باشگاه باید بصورت رسمی با یک صرافی معتبر و در قالب اسناد مالی شفاف طرف حساب می شد.

با استمرار این وضعیت، بیم هرگونه زیان بیشتر و احتمال تولید اسناد جدید با هدف جبران این ۵ میلیارد تومان از دارایی یا تعهدات خود باشگاه افزایش می یابد و شایسته است که تا برگزاری مجمع، وزارت ورزش و جوانان هر چه سریعتر در این باره چاره ای بیندیشد. به اطلاع مردم شریف و بویژه هواداران فوتبال می رساند، سازمان خصوصی سازی درخصوص احقاق حقوق باشگاه و منافع هواداران و سهامداران، هیچ مسامحه و اغماضی نخواهد داشت.

. .


بازنشر از : منبع: ايسنا