کتاب آینده‌پژوهی تمدن نوین اسلامی به چاپ رسید کتاب آینده‌پژوهی تمدن نوین اسلامی با تحلیل گفتمان بیانات رهبر انقلاب منتشر شد.

1402\03\07 01:34:12


کتاب آینده‌پژوهی تمدن نوین اسلامی به چاپ رسید

کتاب آینده‌پژوهی تمدن نوین اسلامی با تحلیل گفتمان بیانات رهبر انقلاب منتشر شد.

دکتر مصطفی انتظاری هروی، مدرس علوم سیاسی دانشگاه و ملیحه محمدپور عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور نویسندگان این کتاب هستند.

نویسندگان در این کتاب با استفاده از فلسفه تاریخ و روند گذار تمدنی، به آینده پژوهی تحولات در ایران پرداخته‌اند.

در توضیح این کتاب آمده است:

"آینده ایران را از زوایای مختلفی می‌توان تصویر کرد.

یکی از دریچه های مهم نگاه به آینده این سرزمین، آینده تمدنی است که می‌تواند از بسیاری دوستی‌ها و دشمنی‌ها در محیط بین‌الملل رمزگشایی کند.

سالهاست رهبر معظم انقلاب هندسه معنایی تمدن نوین اسلامی را ترسیم کرده و نقشه راه ساخت چنین تمدن عظیمی را صورت‌بندی کرده‌اند.

کتاب حاضر، تلاشی است برای درک بهتر از آینده تمدنی ایران و فهم چگونگی ساخت چنین آینده ای با نظر به دیدگاه‌های رهبرانقلاب.

آینده‌ای که نظم جدیدی در محیط بین‌الملل به‌وجود آورده و از حیث گفتمانی نیز تحول آفرین خواهد بود.

با عنایت به اینکه از نظر تئوریک و از دریچه تاریخ تمدن، اندیشمندان کمتر به موضوع مهم تمدن نوین اسلامی پرداخته‌اند، این کتاب می‌تواند برای علاقه‌مندان به مطالعات آکادمیک، فرصتی برای فهم بهتر چنین مفهومی باشد."

این کتاب را انتشارات رنگین کتاب در ۱۷۲ صفحه به چاپ رسانده است.

از دکتر مصطفی انتظاری هروی پیش از این کتاب "پدیده هشتم نوامبر" که به بررسی کارنامه سیاسی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا اختصاص داشت، به چاپ رسیده است.


بازنشر از : منبع: خبر فوری

کتاب آینده‌پژوهی تمدن نوین اسلامی با تحلیل گفتمان بیانات رهبر انقلاب منتشر شد.


قفسه فلزی - قفسه انبار