عشق به افزایش لایک، یوتیوبر آمریکایی را به مدت 20 سال به زندان فرستاد یک جوان 29 ساله آمریکایی که برای افزایش بینندگان صفحه‌اش در یوتیوب اقدام به سرنگون کردن عمدی یک هواپیما کرده

1402\03\07 02:26:07


عشق به افزایش لایک، یوتیوبر آمریکایی را به مدت 20 سال به زندان فرستاد

یک جوان 29 ساله آمریکایی که برای افزایش بینندگان صفحه‌اش در یوتیوب اقدام به سرنگون کردن عمدی یک هواپیما کرده بود، در دادگاه فدرال این کشور به 20 سال زندان محکوم شد.

این یوتیوبر 29 ساله که تریفور جاکوب نام دارد، به اتهام سرنگون کردن عمدی یک هواپیما با هدف افزایش بینندگان صفحه شخصی‌اش محاکمه و در دادگاه مجرم شناخته شد.

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه اعلام کرد، جاکوب به دلیل این اقدام که در سال 2021 در پارک ملی پادریس در ایالت کالیفرنیا رخ داد، مجبور خواهد شد 20 سال آینده از زندگی خود را در یک زندان فدرال سپری کند.

این جوان که با چتر نجات و دوربین به دست از هواپیمای در حال پرواز به پایین پریده بود، این حادثه را در صفحه خود در یوتیوب منتشر کرد و باعث شد تا کارآگاهان پلیس بعد از مدتی به سراغش بیایند.

او ابتدا ادعا کرد هواپیمایش دچار نقص فنی شده و موتورش از کار افتاده بود، اما تحقیقات کارآگاهان نشان داد او حتی یک تماس هم با برج مراقبت برای اطلاع از وضعیت اضطراری‌اش نگرفته است، برای روشن کردن مجدد موتور هواپیما کاری نکرده یا برای فرود آمدن در یک مکان هم تلاشی انجام نداده است.

در این بین ویدئو جاکوب در رابطه با حادثه سقوط هواپیمایش در دسامبر 2021 منتشر و بیش از 2.9 میلیون بار دیده شد.

مسئولان بعد از آنکه مطلع شدند او پیش از پرواز، دوربین‌های مختلفی را در اطراف هواپیما نصب کرده و با چتر نجات و مونوپاد سوار هواپیما شده بود، به او بیشتر مشکوک شدند و بدین ترتیب دستگیرش کردند.


بازنشر از : منبع: اعتمادآنل

یک جوان 29 ساله آمریکایی که برای افزایش بینندگان صفحه‌اش در یوتیوب اقدام به سرنگون کردن عمدی یک هواپیما کرده بود، در دادگاه فدرال این کشور به 20 سال زندان محکوم شد.


چراغ استخری و چراغ مگنتی